Zielono mi

Każdy, nawet minimalistycznie urządzony dom, nie może obyć się bez odrobiny zieleni. Lepiej czujemy się w takim wnętrzu, które ozdabiają rośliny. Ważne jest też to, jak wyeksponujemy naszą zieleń.

Fot. designerplanters.co.uk

Fot. designerplanters.co.uk

Donica to taki element, który do niedawna znajdował się na marginesie naszych zainteresowań. Większą uwagę skupialiśmy na wyborze roślin, mniej zastanawialiśmy się w czym będą posadzone. Dziś dostrzegamy znaczenie tego elementu aranżacji wnętrz.

Fot. designerplanters.co.uk

Fot. designerplanters.co.uk

Bardzo atrakcyjne są wielkogabarytowe osłonki i donice stwarzające nastrój monumentalnych roślin-rzeźb. Spotkać je można w pasażach galerii handlowych i biurowców, lecz coraz częściej wkraczają w otwarte przestrzenie dzienne naszych mieszkań. Dodatkowym atutem takich dekoracji jest możliwość zastosowania ich jako ażurowych ścianek wydzielających mniejsze przestrzenie.

Fot. designerplanters.co.uk

Fot. designerplanters.co.uk

Producenci wykorzystują do ich produkcji różne materiały, np. stal nierdzewną, stal galwanizowaną, cynk. Można również znaleźć donice wykonane z naturalnych materiałów takich jak bambus, włókno kokosowe, kamień i drewno. Powszechna jest ceramika, włókno szklane czy eleganckie tworzywo sztuczne.

Wnętrza polecają strony greenprofi.net.pl i hydroponika.pl

babeczkaa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.