Kolor w mieszkaniu.

Graj w kolory! Jeden silniejszy akcent we wnętrzu może zmienić jego charakter.

Szary, czarny, biały. Kolory niezniszczalne, uniwersalne, klasyczne, wiecznie młode, niewychodzące z mody. Meble w minimalistycznym stylu występują zazwyczaj właśnie w takiej gamie kolorystycznej. Nieprzemijającym kolorem we wnętrzach jest również beż, odcienie kawowe, waniliowe i brązowe szarości. Wnętrza urządzone w takich barwach, konsekwentnie jasnych lub ciemnych na pewno sprawiają eleganckie i czyste wrażenie, a co za tym idzie mają ''sterylny'' styl. Wprowadzając akcent koloru do wnętrza nie zburzymy ogólnego wrażenia , ale dodamy mu charakteru. Nasz pokój zyska tzw.''pazur''.

Jeśli nie stać nas na całkowity remont i zmianę aranżacji, a nasze mieszkanie urządziliśmy uniwersalnie, czyli w stonowanej gamie kolorystycznej, dodanie kolorowego akcentu przełamie nudę i odświeży wnętrze.

Kolory mają nie tylko wpływ na wnętrze mieszkania ale i na nasze samopoczucie. Czerwienie, żółcienie, pomarańcze stymulują nasz mózg to produkcji serotoniny, hormonu szczęścia. Otaczając się ciepłymi kolorami dodajemy sobie energii, zimnymi uspokajamy się.

Oto kilka przykładów mebli w mocnych kolorach

embed

Fotel , wykonany z jednego kawałka metakrylanu. Model LCP projektu Maartena Van Severena, przeźroczysty, miękki i elastyczny, interesująca forma i subtelny kolor . Dostępny na zoomzoom.pl.

embed

Fot.zoomzoom.pl

Unikatowa technologia, ciekawy design, opływowe kształty kanapy firmy Kartell. Bubble club nadaje się do wnętrz, ale świetnie znosi także warunki zewnętrze. Sklep firmowy Warszawa, na ul. Kruczej.

embed
embed

zoomzoom.pl

Kultowy Panton Chair w wersji mini firmy Vitra. Kosztuje proporcjonalnie mniej.

embed
embed

Fot.quinzeandmilan

Jellyfish house chair to fotel, który zachęca do siedzenia. Konstrukcja pozwala na delikatne bujanie się - po prostu czysty relaks.

embed

Lekkie plastikowe krzesło , wzmocnione włóknami szklanymi to projekt Rona Arada dla Moroso. Siedzi się na nim niezwykle wygodnie.

embed

Fot.zoomzoom.pl

Organiczne kształty ale z plastiku. kolejny produkt firmy Moroso, tym razem projektu Rossa Lovegrove'a.

embed

Fot.quinzeandmilan

Nowoczesny design, przywodzący na myśl lata 60 te. Room 26 to fotel Quinze&Milan wykonane z drewna orzechowego i powlekane skóra.

Fot.voxFot.vox Fot.vox

Fot.vox

Szezlong firmy Vox. Dostępny w różnych kolorach i obiciach zarówno ze skóry jak i tkaniny. Kółeczka ułatwiają przesuwanie. Idealny do relaksu przy muzyce.

embed

Fot.thecoolhunter

Tego mebla nie trzeba przedstawiać. Pixel Couch nie zniesie dobrze towarzystwa innych kolorów, ale z to sam w sobie wyrobi kolorystyczną normę w naszym mieszkaniu.

embed

Fot.unicahome

embed

Fot.unicahome

embed

Fot.unicahome

Proste, ergonomiczne i wesołe meble. Intensywne kolory i płynne, lekkie formy to znak rozpoznawczy firmy Artifort. Od samego patrzenia na te meble można poprawić sobie humor.

e.

Zobacz też:

Zjawiskowe tapety:

Sposób piękną kuchnię :

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.