W angielskim stylu

Przedmioty dekoracyjne z kolekcji Antique w Galerii VOX wykonane zostały z mosiądzu z wykończeniem cynowym. Ich eleganckie faliste kształty, wygląd starzonego srebra i bogate zdobienia przywołują na myśl najlepsze wzory epoki Art Nouveau.

Źródło:

Warto może więc, przygotować śniadanie w angielskim, kolonialnym stylu.

Fot.1. Zestaw do herbaty Sentimental to piękne naczynia z cyny w stylu Art Nouveau. Składa się z dzbanka, mlecznika, cukiernicy. Ozdobne, stożkowe kształty naczyń zostały złagodzone zaokrągleniami krawędzi i lekko spłaszczone. Powierzchnia ścianek jest grawerowana, ozdobiona łukowatymi liniami. Pokrywki, jak zwieńczenie kopuły, wykończone metalową kulka służącą za uchwyt. Wszystkie przedmioty posiadają drewniane, bejcowane rączki ze zdobieniami w organicznym kształcie. Profilowane dzióbki dzbanka i mlecznika ułatwiają nalewanie. Przedmioty wykonane zostały ręcznie, każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, mogą minimalnie różnic się rozmiarami czy detalami.

Zestaw śniadaniowy VOXZestaw śniadaniowy VOX Fot. meble vox Fot. Galeria VOX

Fot. 2. Elegancki zestaw do przypraw w stylu Art Nouveau. Porządek geometrycznych kształtów, prostych krawędzi został zakłócony niczym odbicie figur w krzywym zwierciadle. Nakrętki z ozdobnymi, pościnanymi ściankami tworzą dodatkowy element dekoracyjny. Pojemniczki z sola i pieprzem ustawione są na eleganckiej, prostokątnej tacce ze stopniowanym wykończeniem.

Patera VOXPatera VOX Fot. Galeria VOX Fot. Galeria VOX

Fot. 3. Maselniczka w romantycznym stylu. Cynowa okrągła podstawa w kształcie patery z pogrubionym, ozdobnym rantem przykrywana jest kopułą z grawerowanymi ściankami i wydłużonym uchwytem. Wyjątkowa ozdoba każdego stołu.

Sól i pieprzSól i pieprz Fot. galeria vox

Fot. Galeria VOX

Fot. 4. Stylizowana patera wykonana z cyny i szkła. Cynową, okrągłą podstawę na efektownej, grawerowanej nodze pokrywa szklana kopuła z wygodnym uchwytem. Doskonałe naczynie na ciasto, owoce. Prawdziwa ozdoba stołu z arystokratycznym, angielskim śniadaniem. Szklana pokrywa sprawia, że dłużej zachowają świeżość.

UWAGA: Wszystkie produkty posiadają Certyfikat Jakości Wyrobu Przeznaczonego do Kontaktu z Żywnością zaświadczający, że można go bezpiecznie używać jako zastawę stołową.

http://www.galeria.vox.pl

Żródło: meble.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.