Miejski minimalizm

"Miejski minimalizm" - nowy trend kolorystyczny producenta farb Dulux jest propozycją dla osób preferujących modernistyczny wystrój wnętrz.

Żródło:

Trend "Miejski minimalizm" został zainspirowany ruchem modernistycznym i polega na wykorzystaniu prawdziwie prostych i eleganckich, a jednocześnie funkcjonalnych form i rozwiązań.

Styl jest bardzo współczesny - dla prawdziwych miłośników designu - lśniący, szykowny oraz czysty, bez zbędnych dodatków. Minimalistyczna koncepcja wystroju wnętrz jest w nim łagodzona przez subtelną grę kolorów.

Farby DuluxFarby Dulux Fot. Dulux

Fot. Dulux

Paleta kolorystyczna Dulux "Miejski minimalizm" jest powściągliwa, wyszukana oraz ekspresyjna, ale nie chłodna. Eleganckie szarości są równoważone akcentami energetycznej żółcieni z niewielką domieszką zieleni. Połączenie tych barw tworzy kompozycję, która zaskakuje wyrazistością a zarazem jest bardzo elegancka. Takie połączenie ma silny charakter, jednocześnie daje wrażenie subtelnej wykwintności.

Kolory trendu Dulux "Miejski minimalizm" idealnie pasują do wnętrz tworzonych przez osoby ceniące nowoczesny design oraz czystość i prostotę formy. Sprawdzą się przy aranżowaniu współczesnych mieszkań oraz przestrzeni postindustrialnych typu lofty. Proste i zarazem funkcjonalne meble oraz liniowe struktury, o męskim charakterze, powinny być uzupełnieniem wnętrz.

Farby DuluxFarby Dulux Fot. Dulux

Fot. Dulux

Geneza powstawania trendów

Co roku firma ICI prezentuje 5 kolekcji kolorystycznych, starannie wyselekcjonowanych przez grupę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloru, zarówno z firmy ICI, jak i spoza niej. Palety te stanowią odzwierciedlenie najpopularniejszych i najbardziej aktualnych trendów w aranżacji i dekoracji wnętrz. Ich twórcy biorą pod uwagę przemiany zachodzące w kulturze, sztuce, muzyce, architekturze, modzie, ale również w stylu życia ludzi z różnych krajów i kontynentów.

Farby DuluxFarby Dulux Fot. Dulux

Fot. Dulux

Na tej podstawie wybierają najmodniejsze kolekcje kolorystyczne na nowy sezon. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji z całego świata powstają zestawienia kolorów, które najlepiej odzwierciedlają aktualne potrzeby konsumentów. Wszystkie kolory proponowane w ramach kolekcji są dostępne w Mieszalniku Dulux .

http://www.dulux.pl

Źródło: meble.pl

Więcej o: