Zapach lawendy

W XVI wieku królewscy kucharze dodawali lawendę do mięs i deserów, a nawet przygotowywali z niej konfitury. We współczesnej kuchni również znajdziemy lawendę. Na przykład w mieszance aromatycznych ziół prowansalskich oraz na urokliwej zastawie stołowej marki Ter Steege

Lawenda dodana do ciast i deserów podkreśli ich słodycz, zaś przyprawione nią mięsa będą miały bardziej wyrazisty smak. Jej zapach skutecznie koi zmysły, a widok budzi pozytywne emocje. Pewnie dlatego tak przyjemnie jest jadać z naczyń dekorowanych rysunkiem lawendy.

Charakterystyczny, lekko kremowy kolor szkliwa, starannie wyważona forma naczyń, wreszcie zaś rozpoznawalna lawendowa dekoracja nakreślona ręką Jet - wszystkie te elementy składają się na sukces zestawu Lavender firmy Ter Steege. Sukces to odważne określenie, ale naczynia holenderskiego producenta z pewnością sobie na nie zasłużyły. Od lat zestaw z wizerunkiem lawendowych gałązek skutecznie podbija serca klientów, o czym świadczą wysokie miejsca na listach sprzedaży. Delikatne zmiany, jakie niedawno wprowadził w tej kolekcji producent, mają wyłącznie charakter użytkowy.

Zastawa stołowa LavenderZastawa stołowa Lavender Fot. tersteege.com.pl

Fot. tersteege.com.pl

Pierwszą zmianą w kolekcji Lavender jest wprowadzenie do oferty dużej - o pojemności 0,26 l - filiżanki do herbaty. Teraz w serii do wyboru są dwie filiżanki: mniejsza (0,18 l) do kawy oraz większa do herbaty. Do oferty trafił także nowy kubek z uchem o pojemności 0,18 l, który z powodzeniem można wykorzystać w różnych typach kawiarek i ekspresów do kawy. Kolejną nowością w kolekcji jest praktyczny, szczelnie zamykany pojemnik do przechowywania sypkich produktów.

Pozostałe elementy serii Lavender to m.in.: kubek 0,26 l, mlecznik, cukiernica, czajnik, podgrzewacz, mata śniadaniowa. Podczas obiadu możemy wykorzystać talerze płytkie (17, 19, 24, 27 i 32 cm), talerz głęboki 21 cm, misę 28 cm, salaterkę 13 cm oraz dzbanek z 4 kubkami - idealny np. do kompotu. Ofertę uzupełniają: tace z melaminy lub drewna, pudełko do herbaty oraz koszyk. Wszystkie porcelitowe elementy zestawu można stosować w kuchenkach mikrofalowych oraz myć w zmywarkach.

Do jakiego wnętrza będą pasowały naczynia z rysunkiem lawendy? Śmiało można powiedzieć, że do każdego - sprawdzą się zarówno podczas eleganckiego śniadania, rodzinnego obiadu, jak i letniego przyjęcia w ogrodzie. Więcej: www.tersteege.com.pl

[mpo]

Ugotuj coś pysznego!

Do twojej kuchni: czajniki, kafetiery, zaparzacze...

Śliczne i nietypowe pojemniki na sól i pieprz

Więcej o: