Dobra znajoma - toaletka

Wydaje się, że toaletka jest meblem, bez którego można żyć. Doceniany jest dopiero wtedy, gdy towarzyszy nam codziennie.

Galeria toaletek>>

Toaletka to taki składnik wyposażenia, który kojarzy się nam z domami sprzed kilku dziesiątek lat. Dziś wraca do łask i z pewnością zainteresuje wiele pań. Spotka się też młodych uznaniem młodych kobiet, wtedy będzie stanowić jeden z elementów wystroju pokoju nastolatki.

Fot. CORBIS

Toaletka jako mebel to niski stolik, składający się najczęściej z szufladek i szafek oraz lustra, przy którym ustawiony jest stołek lub krzesło. Dzięki szufladom i szafkom można w toaletce przechowywać najpotrzebniejsze akcesoria, np. kosmetyki do makijażu, szczotki, suszarkę do włosów czy biżuterię. Lustro pomaga w trakcie codziennych rytuałów toaletowo-upiększających.

Jakimi zasadami kierować się by toaletka znalazła odpowiednie miejsce w domu i jakie cechy powinna mieć idealna toaletka?

Toaletki najczęściej ustawiane są w sypialniach lub dużych łazienkach i pokojach kąpielowych. Wielkość toaletki powinna być dostosowana do rozmiarów pomieszczenia, w którym będzie ustawiona. Poza tym należy pamiętać, by wymiary toaletki pozwalały na swobodne z niej korzystanie, by siedząc można było się swobodnie przejrzeć w lustrze. Dodatkowym wyposażeniem powinno być wygodne siedzisko - fotelik, krzesło lub stołek. Rodzaj siedziska również zależy od ilości miejsca, jakim dysponujemy w danym pomieszczeniu. Na pewno trzeba pamiętać by toaletka znalazła się w pobliżu okna, wtedy naturalne światło pozwoli na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie znaleźć miejsca przy oknie to toaletka powinna posiadać dość mocne oświetlenie sztuczne w kolorze światła dziennego.

Wybierając toaletkę powinniśmy zwrócić uwagę na to by był to mebel, który będzie posiadał kilka szuflad albo szafkę. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy będą pod ręką. Dodatkowo ważne jest by przy toaletce było zlokalizowane gniazdo elektryczne, będziemy mogli wtedy korzystać z suszarki czy prostownicy do włosów. Nowoczesne, minimalistyczne toaletki to meble proste i funkcjonalne, natomiast ciekawym pomysłem, pasującym również do nowoczesnych wnętrz, może być odświeżona bądź odrestaurowana konsola, zakupiona wcześniej w sklepie z antykami.

Zakup tego mebla niewątpliwie pomoże utrzymać porządek w mieszkaniu, wszystkie potrzebne przedmioty i akcesoria będą zawsze pod ręką. Dzięki toaletce i jej odpowiedniemu ustawieniu makijaż będzie perfekcyjny a jej właścicielka z pewnością zadowolona ze swojego wyglądu.

babeczkaa

Zobacz również:

Jak urządzić sypialnię ?

Tylko dla dorosłych

Bardzo kobiece dodatki

Zobacz w naszym sklepie:

Toaletki

Lustra do sypialni

Stoliki nocne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.