Meble z kawałka drewna

Meble, których elementem charakterystycznym jest kawałek drewna są bardzo atrakcyjne i sprawiają, że nasze wnętrza wyglądają wyjątkowo. Poniżej propozycje i przykłady takich rozwiązań.

Meble, przedmioty aranżacji wnętrz takie jak ławka, stolik, stół czy taborety wykonane z drewna lub zawierające jako element składowy naturalny kawałek drewna są bardzo ładne. Co więcej, wykonując je samodzielnie, możemy być pewni, że nikt oprócz nas nie będzie posiadał takiego samego przedmiotu. Najważniejsza jest równowaga. Nie możemy w aranżacji wnętrza wykorzystywać tylko tego typu mebli. Powinny być one akcentem, elementem ozdobnym, smaczkiem nadającym wnętrzu indywidualności.

Fot. and-made.com

Przykładami takiego odmiennego, wręcz ekologicznego myślenia w tworzeniu mebli jest seria Lost & Found brytyjskiej firmy &made, która zajmuje się wzornictwem, projektowaniem mebli i wnętrz. Firma powstała w 2005 roku, swoje wizje realizują tutaj Dave Cameron i Toby Hadden. W kolekcji mebli (taboretów, stołków i stolików) wykorzystano nieobrobione kawałki drewna w połączeniu z fragmentami starych mebli jako podstawy nowych produktów. Każdy mebel posiada podstawę w jaskrawym kolorze (uratowany fragment starego mebla) i kawałek nieobrobionego drewna. To nietypowe połączenie daje nie tylko ciekawy efekt, ale jest też przykładem ekologicznego podejścia do tworzenia mebli. Zmniejszając ilości odpadów poprzez ponowne wykorzystanie tego, co już było wyprodukowane, dają świadectwo świadomego designu.

Fot. bleunature.com

Kolejnym przykładem wykorzystania kawałków drewna w tworzeniu projektów mebli jest oferta Bleu Natura. Firma została utworzona w 1995 roku przez Franka Lefebvre w pobliżu Lille na północy Francji. Projektanci firmy wykorzystują różne naturalne materiały, z założenia nie wyczerpując przy tym naturalnych zasobów Ziemi. Znajdziemy tutaj nie tylko meble z elementami drewnianymi, ale także przedmioty z kamienia, skóry, wełny. Jednak sztandarowymi produktami są elementy wyposażenia mieszkań z kawałkami drewna. Każdy produkt jest inny, można go dotknąć, podziwiać naturalną krzywiznę, rysunek drewna. Meble są niepowtarzalne, naturalne i przede wszystkim robione ręcznie.

Ekologiczne, organiczne i z charakterem. Takie meble mogą znaleźć się w każdym domu, jednak najlepiej będą się prezentować w nowoczesnych wnętrzach.

babeczkaa

Zobacz także:

Meble na kółkach 

Nowoczesne drewniane schody

Domowa tablica 

Składany stół

Więcej o: