Toaletki. Co jest potrzebne do toaletki?

Toaletka jest ważnym elementem wyposażenia wnętrz, którym niewątpliwie zainteresowana jest żeńska cześć społeczeństwa. Dobrze, gdy jest możliwość umieszczenia toaletki w sypialni, garderobie, czy innym pomieszczeniu, w którym można swobodnie zadbać o wygląd. Inspirujący pomysł na toaletkę w łazience. 

Większość z nas marzy o posiadaniu w domu własnej toaletki kosmetycznej, czyli miejsca, w którym będą mogły każdego dnia rano wykonać fryzurę i makijaż, a wieczorem przeprowadzić zabiegi kosmetyczno-pielęgnacyjne. Do zorganizowania w mieszkaniu toaletki nie potrzeba dużo miejsca ani drogich mebli. Niestety nie zawsze dysponujemy wystarczająca ilością miejsca i trzeba zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem jest przeznaczenie na toaletkę nawet niewielkiej przestrzeni w łazience. 

Jak zrobić toaletkę z lustrem? Idealny prezent dla każdej kobiety

Toaletka w łazience

Fot. eadc.be

W aranżacji łazienek decydujemy się coraz częściej na umywalki nablatowe. Wystarczy wykorzystać prostotę umywalkowego blatu i na jego przedłużeniu zlokalizować maleńką toaletkę. Przykładem takiego rozwiązania jest zaprojektowane przez Enthoven Associates połączenie umywalki, komody i toaletki w jednym. Przy czym toaletka jest zamykana i dzięki temu tworzy wrażenie ładu, większej przestrzeni.

Meble pokojowe: 10 pomysłów na toaletkę

Lustro do toaletki

Fot. Luxsolutions

Przy toaletce najważniejsze jest lustro. Najlepiej jeśli posiada własne oświetlenie takie jak używają profesjonaliści.By makijaż był perfekcyjny potrzebne jest mocne, równomierne i bezcieniowe oświetlenie lustra. Inaczej toaletka jest jedynie meblem na kosmetyki i biżuterię.

Toaletki allegro

Coraz więcej z nas korzysta z internetowych sklepów i tam robi zakupy. Wielu małych producentów sprzedaje swoje dzieła na serwisach aukcyjnych i tam właśnie najłatwiej znaleźć coś ciekawego.

Fot. Multi-ImportSC/allegro

Niepowtarzalna toaletka kosmetyczna ze stołkiem i z dużym lustrem.Toaletka jest ręcznie wykonana, stołek zrobiony jest w wiktoriańskim stylu.Toaletka posiada zaokrąglone nogi i unikalne zdobienia wykonane z niebywałą precyzją.Cztery szuflady pomieszczą bardzo dużą ilość art. kosmetycznych. Lustro jest ruchome

Kącik do makijażu - wybieramy najładniejsze toaletki

Taboret do toaletki

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonalnej toaletki kosmetycznej jest wygodne i ergonomiczne krzesło. Powinno charakteryzować się ono ciekawym designem, który idealnie wpisze się w wygląd mieszkania oraz wygodą. W roli taboretu do toaletki idealnie sprawdzą się taborety z regulowaną wysokością.

Fot. Ikea

Puf do toaletki

Fot. SFmebel.pl

Innym pomysłem na siedzisko do toaletki jest puf. Tapicerowane pufy przypadną do gustu  wielbicielom klasycznych form i miłośnikom estetyki glamour. Zachwycają materiały wykończeniowe : gładki i przyjemny w dotyku welwet, futro i kolorowe tkaniny we wzory. Okrągłe, lekkie i wygodne pufy odnajdują się w roli wygodnego siedziska, jak i efektownej dekoracji. 

Toaletki Ikea

Fot. Ikea

Toaletka to może być specjalny mebel z lustrem, ale nie koniecznie. Możemy uruchomić fantazję i same stworzyć dla siebie miejsce gdzie będziemy mogły swobodnie poddawać się zabiegom kosmetycznym. Może to być zwykłe biurko czy komoda z lustrem i koniecznie oświetlenie.

Oświetlenie toaletki

Podstawowa zasada to dobre oświetlenie. Najlepiej jeśli uda nam się wykorzystać światło dzienne.  Ustawcie toaletkę tyłem do okna, tak by światło padało równomiernie na twarz i szyję. Jeśli światła jest mało trzeba zainstalować lampę lub dwie ze sztucznym oświetleniem. Optymalna odległość między lampami to 75 cm. Zazwyczaj są to kinkiety, świetlówki liniowe, lampy wiszące lub podłogowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.