Meble z pracowni

Meble drewniane, wyjątkowe, artystyczne są jak gatunek na wymarciu. 

Coraz częściej szukamy mebli i innych akcesoriów wyposażenia wnętrz w dużych sklepach, gdzie oferowana jest nam masowa produkcja, często słabej jakości. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że ten sam stolik czy komodę będzie posiadać jeszcze 200 innych klientów. Warto jednak poszukać ciekawych rozwiązań, wykonywanych metodami tradycyjnymi, w pojedynczych egzemplarzach, często niepowtarzalnych tak jak niepowtarzalny bywa rysunek drzewa, jego usłojenie.

Galeria sztuki użytkowej QP.PL działa w Krakowie, jej założycielem i właścicielem jest Jacek Szczotka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Form Przemysłowych). Jest nie tylko autorem projektów mebli, placów zabaw dla dzieci. Historia istnienia pracowni zaczęła się już w latach 70-tych, wtedy Jacek Szczotka zajmował się szeroko pojętą scenografią - od scenografii teatralnej do happeningów i imprez masowych. W latach 80-tych zaczął projektować innowacyjne, bezpieczne place zabaw - do konstrukcji których nie używał np. gwoździ. W latach 90-tych rozpoczął projektowanie autorskich mebli - wykonywał autorskie zabudowy wielu mieszkań, tworząc artystyczne, niepowtarzalnie klimaty pomieszczeń. Aktualnie w pracowni oprócz Jacka Szczotki pracuje Barnaba Szczotka - absolwent Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz. W firmie zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem mebli. Specjalistą od logistyki tego małego rodzinnego przedsiębiorstwa jest Wojtek Kuciel, który zajmuje się też wykonywaniem zaprojektowanych mebli.

Projekty są bardzo interesujące dzięki wykorzystaniu struktury drewna, drzwi w szafie czy szuflady komody powstają z jednego kawałka drewna. Słoje dzięki piaskowaniu są dobrze widoczne i stanowią ich naturalne "zdobienie". I co ciekawe, nawet drewno uszkodzone przez owady znalazło tu swoje zastosowanie.

Meble powinny zainteresować miłośników oryginalnych mebli drewnianych, nadadzą uroku wnętrzom nowoczesnym i tradycyjnym. Ciekawie dopełnią aranżacji drewnianych domów w górach czy regionalnych restauracji z tradycyjnym polskim jedzeniem. 

babeczkaa

Zobacz także:

Meble z kawałka drewna 

Meble na kółkach 

Świeczniki KORONY

Więcej o: