Wiosna we wnętrzach

Wiosna tuż, tuż ...., w każdym razie coraz bliżej.

Wszyscy czujemy się szarzy, zmęczeni, po prostu zimowi. Najwyższa pora na zmiany - zacznijmy od naszych wnętrz. Wprowadźmy do nich kolor , światło i wiosenne, wesołe akcenty, aby czekanie na lepsze jutro było przyjemniejsze.

Rzućmy kwiaty na podłogę i nie tylko...

Za sprawą zabawnego dywanu sprawimy, że podłoga w salonie zakwitnie. Jego wiosenny wizerunek wprowadzi świeże tchnienie w nasze wnętrze, jednocześnie podnosząc temperaturę - ciepło pod stopami nadal się przyda.

fot. Focuson

Zakwitnąć może również lampa , co prawda "ubrana na cebulkę", ale w jakże wiosenną jej odmianę

Każdy element związany z wiosną, naturą, fauną i florą będzie bardzo przyjemnym akcentem symbolizującym nasze tęsknoty i dającym nadzieję na szybki koniec  zimy.

fot. Focuson

Wazony, rzecz jasna tylko z pięknymi kwiatami, wesołe zegary, lampy z motylkami, delikatna porcelana - tego właśnie dziś potrzebujemy.  

Przysądź na liściu ...

Dlaczego nie - pod warunkiem, że będzie to jeden z liści zaprojektowanych przez Lievore Altherr Molina.  Naturalnym środowiskiem dla tych siedzisk będzie nasz letni taras lub balkon, lecz doskonale sprawdzą się również w naszym wnętrzu .

fot. Focuson

Wsiadaj na rower kiedy tylko masz na to ochotę...

No może nie na rower, lecz na siodełko rowerowe spełniające rolę hocker'a przy kuchennej wyspie lub blacie, delektując się w tym samym czasie przygotowaną osobiście wiosenną sałatką i kieliszkiem dobrego wina.

fot. Focuson

Baw się kolorami ...

Uciekając od dosłowności możemy zgrabnie posłużyć się kolorem. Nie bójmy się intensywnych barw, w szczególności gdy dotyczą ciepłych i miękkich tkanin takich jak np. filc. Cóż może być przyjemniejszego od kubka herbaty i dobrej książki kiedy zgłębimy się w filcowym fotelu w szczególności gdy jego kolor napełnia nasze wnętrze przyjaznym i ciepłym blaskiem.

Doskonałą receptą na poprawę stanu naszego osobistego wnętrza może być poprawa stanu otaczającego nas wnętrza. Zaaplikujmy sobie zastrzyk z odwagi i nie bójmy się energetyzujących i zabawnych elementów zapewniających nam lepsze samopoczucie. Po takiej kuracji, przeprowadzonej w naszych wnętrzach spokojniej będziemy patrzeć na uparty śnieg padający za oknem wyczekując pierwszych oznak wiosny !

Dąbrówka Potowska - Projektant Wnętrz

Zobacz także:

Świetna kwietna zabawa

Vintage, oldschool, retro

Francuski loft w męskim stylu

Wygodny i estetyczny stolik pod laptopa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.