Hotele dobrze zaprojektowane - subiektywny przewodnik po hotelach w Polsce

W czasie wakacji wiele podróżujemy. Dla miłośników pięknych i kameralnych wnętrz z charakterem przygotowaliśmy przewodnik po designerskich hotelach w Polsce. 

Coraz częściej możemy skorzystać z usług obiektów hotelarskich, w aranżację których zaangażowano sporo wysiłku i środków, m.in. w projekt, w zakup designerskich mebli, akcesoriów aranżacji, tkanin, materiałów. Dzięki temu klienci, którym znudziły się wielkie hotelowe i standardowo urządzone molochy, mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie oraz delektować się aranżacyjnymi detalami.

Przedstawiamy przewodnik po hotelach w Polsce, w których wnętrza potraktowano wyjątkowo. W największych miastach Polski znaleźliśmy atrakcyjne hotele, których wnętrza są tak niepowtarzalne, że stały się ich wizytówką.

fot. andelscracow.com Hotel andels w Krakowie

Pierwszym obiektem, który zasługuje na uwagę jest niedawno otwarty łódzki 4-gwiazdkowy hotel andel's, mieszczący się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego na terenie kompleksu kulturalno-handlowego Manufaktura. Hotel należy do grupy hoteli, które określa się mianem deluxe design hotel. W Polsce są już dwa hotele tej sieci, drugi hotel andel's znajduje się w Krakowie. Cechą charakterystyczną hoteli tej sieci jest odważny design i mocne kolory, wśród których dominuje czerwony i pomarańczowy. Niepowtarzalną atmosferę hotelu tworzą dobre materiały wykończeniowe, ciekawe meble oraz miejsce, w którym jest zlokalizowany hotel. 

W Poznaniu można zatrzymać się w kolejnym z designerskich hoteli - Blow Up Hall 5050, który powstał w jednym ze skrzydeł Starego Browaru przy ulicy Kościuszki w Poznaniu. Z założenia miał to być hotel wyjątkowy, łączący przyjemny wypoczynek z przyjemnością podziwiania sztuki, dlatego swoją nazwę zawdzięcza filmowi "Powiększenie" w reżyserii włoskiego mistrza kina Michelangelo Antonioniego. We wnętrzach dominują biel i czerń w połączeniu z ultranowoczesnymi udogodnieniami, bo na przykład zamiast klucza do pokoju otrzymamy iPhona. 

Fot. leregina.com

Podróżując na południe Polski możemy odwiedzić Kraków, gdzie oprócz wspomnianego wcześniej hotelu andel's oczekują nas w Hotelu Starym czy w Hotelu Gródek. Wnętrza krakowskich hoteli zaprojektowano tak by zaspokoić różne gusta klientów, znajdziemy tu pokoje w stylach od renesansowego po współczesny. Hotel Stary uzyskał w 2007 roku bardzo prestiżową nagrodę w konkursie Prix Villégiature w kategorii najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie. Doceniono pieczołowitą restaurację zabytkowej kamienicy, w której mieści się hotel i wyszukany styl, w jakim zostały urządzone wnętrza. Zastosowano tutaj subtelne dekoracje i szlachetne materiały wykończeniowe: wiele gatunków egzotycznego drewna , autorskie projekty mebli, najlepszej jakości marmur. Do tego oryginalne, pieczołowicie odtworzone freski pozwolą przenieść się gościom do innej epoki.

fot. leregina.com

Podróżując z południa na północ kraju możemy zatrzymać się w stolicy - tutaj w swoje progi zaprosi nas hotel Le Regina usytuowany na Starym Mieście. Otrzymał on w 2006 roku pierwszą nagrodę w rankingu miesięcznika Forbes na najbardziej prestiżowy hotel w Polsce.

fot. lalala.lu

Kolejne ciekawe wnętrza zobaczymy w hotelu Pica Paca w Gdańsku i hotelu LALALA w Sopocie. W pierwszym z nich pokoje nie mają numerów, noszą natomiast imiona postaci, których wizerunki zdobią ich wnętrza: Einsteina, Dalego, Marylin Monroe, Grace Kelly. Wnętrza Pica Paca są minimalistyczne, z designerskimi akcentami, całość wieńczą prace niemieckiej artystki Niny Soentgerath. W arthotelu LALALA każdy z siedmiu pokoi jest inny, każdy z nich zaprojektował inny artysta i jak określają go sami właściciele to 7 pokoi, 7 historii, 7 artystycznych konceptów, to mekka kolekcjonerów wrażeń.

Nasza podróż po Polsce jeszcze się nie kończy. Cieszy fakt, że takich miejsc na polskiej mapie hoteli pojawia się coraz więcej. O kolejnych dobrze zaprojektowanych hotelach następnym razem.

babeczkaa

Zobacz również:

Hotel Andel's w przędzalni Poznańskiego

Hotele z designem 

Intrygujące podróże 

Więcej o: