Kawalerka w centrum miasta

Mieszkanie - kawalerka w centrum miasta, projektowana dla młodej prawniczki przez architektów ze studia projektowego XYstudio

Charakter wnętrza został dopasowany do dynamicznej osobowości właścicielki. Kompaktowe małe mieszkanie miało mieć pełny program, i co ważne, dużo miejsca do przechowywania. Wyburzone zostały wszystkie istniejące ściany a wnętrze podzielone zostało zupełnie inaczej.

Jedynym wydzielonym pomieszczeniem jest łazienka. Dalej otwarta kuchnia, której zabudowa łączy się z wysuwanym stołem jadalnym, salon, sypialnia na podeście oddzielona symbolicznie sznurkową zasłoną. Tapeta w drobne wzory, nieduża kanapa i fotel, drobna błyszcząca mozaika w łazience sprawiają, że wnętrza wyglądają na większe niż są.

fot. XYstudio

Dopełnieniem są płaszczyzny szklane - drzwi do łazienki i szafy, przesuwne, wykonane z   czarnego i białego  szkła oraz lustra - umieszczone w miejscach starannie dobranych - np. nad częścią blatu kuchennego, co sprawia, że blat wydaje się głębszy. W narożniku salonu jest wąskie lustro, w którym odbija się ściana z oknami, dające poczucie głębi. Kolorystyka mieszkania, czernie i brązy z białymi dodatkami odzwierciedlają upodobania właścicielki.

XYstudio

Więcej o: