Ciekawe wnętrza europejskich hoteli - subiektywny przewodnik

Kontynuujemy prezentację ciekawie zaaranżowanych hoteli. Tym razem zapraszamy w podróż po Europie.

Rynek usług hotelarskich ciągle się bardzo dynamicznie rozwija a potencjalni nabywcy poszukują coraz bardziej wyszukanych i zaskakujących miejsc noclegowych. W odpowiedzi na te oczekiwania hotelarze prześcigają się w propozycjach i na europejskiej mapie hoteli powstają bardzo ciekawe punkty. Przedstawiamy wnętrza, które charakteryzuje wyjątkowe wzornictwo, zaskakujące pomysły, dbałość o szczegóły i miła, kameralna atmosfera.

W Berlinie zlokalizowano hotel Propeller Island City Lodge, w którym znajdziemy ponad 30 pokoi tematycznych, za projekt każdego z nich odpowiedzialny jest inny twórca. Wyposażenie pokoi jest unikatowe, oryginalne, w pełni autentyczne i nie pełni jedynie funkcji dekoracyjnej. Spędzenie nocy np. w pokoju nazwanym Flying Bed, gdzie łóżko "lewituje" na podłogą, Mirror Room, którego ściany wyłożone są lustrami albo Upside Down, gdzie wszystko postawione jest do "góry nogami" - pozostawi niezapomniane wrażenia.

Fot. propeller-island.com

Podróżując dalej na zachód Europy, zanim dotrzemy do Paryża i Dublina, możemy zatrzymać się w okolicach Amsterdamu. W miejscowości Ouderkerk nad rzeką Amstel znaleźliśmy hotel Lute Suites, który został zlokalizowany w miejscu XVIII-wiecznej fabryki. We wnętrzach znajdziemy wiele elementów aranżacji sygnowanych nazwiskami projektantów, jak np. "knotted chair" Marcela Wandersa a także takie znane marki jak Boffi, Bisazza, Mooi.

W światowej stolicy mody, jak zwykło się określać Paryż, zlokalizowany jest hotel Kube. Pod historyczną fasadą odkryjemy wnętrza bardzo nowoczesne, w stylu high tech. Interesujący jest Ice Cube - bar hotelowy na antresoli, gdzie można delektować się kolorowymi drinkami przesiadując na Bubble Chair projektu Eero Aarnio.

Kolejnym punktem na mapie ciekawych hoteli jest The Morgan w Dublinie. Ten hotel klasy boutique zlokalizowany jest w pobliżu obiektów zabytkowych Dublina oraz teatrów, sklepów, barów i restauracji. We wnętrzach dominują odcienie bieli, gładkie, polerowane powierzchnie, szkło, aluminium, rozproszone światło oraz designerskie akcenty, np. meble sygnowane takimi wielkimi nazwiskami jak Le Corbusier czy Eileen Gray.

Fot. themorgan.com

Przeniesiemy się teraz do miasta, w którym tort Sachera i kawa smakują podobno najlepiej. W Wiedniu w bliskim sąsiedztwie Katedry Świętego Szczepana, w budynku zaprojektowanym przez Hansa Hollina, zlokalizowany jest hotel DO&CO. Lokalizacja ma tutaj duże znaczenie, bo dzięki widocznej przez okna hotelu katedrze, nowoczesny wystrój pokoi harmonizuje z widoczną za oknem historią. We wnętrzach dominują naturalne materiały, skórzane meble, drewno, trawenrtyn i onyks. 

Fot. doco.com

Nasza podróż z pewnością mogłaby jeszcze trwać, ale kolejne, ciekawe europejskie hotele przedstawimy następnym razem. 

babeczkaa

Zobacz także:

Hotele dobrze zaprojektowane - subiektywny przewodnik po hotelach w Polsce 

Jumbo Hostel 

W stronę Marakeszu 

Więcej o: