Lampy, które cię zadziwią

Przedstawiamy galerię lamp, które jednych zaskakują, innych zachwycają a dla jeszcze innych są zbyt ekstrawaganckie.

Rola oświetlenia w aranżacji wnętrz jest oczywista. To, w jaki sposób oświetlimy dane pomieszczenie, pozwala wyodrębnić poszczególne funkcje w pokoju, stworzyć odpowiedni jego klimat albo po prostu poprawić jakość życia.

Tradycyjnie pojmowane oświetlenie to najczęściej źródło światła i jego prosta oprawa. Projektanci prześcigają się w swoich propozycjach i ich projekty to nie tylko ta klasyczna forma. Możemy znaleźć lampy , które swoim kształtem przypominają przedmioty o zupełnie innym przeznaczeniu, np. misia, mikrofon, broń, psa, szczura czy obłoczek. Przyjrzyjmy się tym ciekawym produktom.

Pierwszym przykładem takiego niestandardowego oświetlenia jest seria lamp w kształcie broni projektu Philippa Starcka.Starck zaprojektował Berettę - lampkę na stolik nocny, lampkę typu Kałasznikow a także taką, której podstawę stanowi karabin. Takie oświetlenie może pojawić się w pokoju dziennym. 

Innym przykładem ciekawego oświetlenie są niewielkie pikowane lampki, zaprojektowane przez holenderski duet: Bert van der Grift i Dennis van der Burch. Stworzyli oni lampki o nazwie Chester dla belgijskiego producenta oświetlenia Dark. Lampa jest dostępna w białym lub czarnym obiciu, w dwóch wersjach - jako lampa wisząca lub podłogowa. Idealna do sypialni.

Fot. bertendennis.nl

Kolejne propozycje możemy zastosować w pokoju dziecięcym , ponieważ są bardzo wesołe, kolorowe i przypominają zabawki, którymi dzieci lubią się bawić. Na przykład pies jest wykonany z nietoksycznego i bezwonnego plastiku, zaprojektowany przez Megasii Design Group. W kolekcji znajdziemy też lampkę kaczkę, świnkę, kota, misia. Większym dzieciom, które uwielbiają fantastykę i interesują się pozaziemską cywilizacją, możemy zaproponować Alien Abduction Lamp. Te wesołe nocne lampki wykonane są z ogromną dbałością o szczegóły, wiernie oddają wygląd statku "obcych", taki jak zwykliśmy oglądać w filmach science fiction. 

Fot. abductionlamp.com

Dla bibliofila adresowana jest lampa w kształcie książki projektu Studiomeiboom z Holandii. Lampkę można ustawić na półce, stoliku bądź regale z książkami. Inna propozycja to lampka-półka, na której możemy odłożyć aktualnie czytaną książkę albo okulary - NOD IC Design.

Przedstawione powyżej przykłady są niewątpliwie ciekawe, zwracają uwagę, długo je pamiętamy i warto je mieć. Jednak wybór takich lamp do mieszkania wymaga nie tylko odwagi, ale również wkomponowania ich w stylistykę, nastrój i klimat naszego mieszkania. Życzymy żeby się to udało.

babeczkaa

Zobacz także:

Światło w mieszkaniu 

Neonowe wnętrza 

Meble na kółkach 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.