Łazienka dla mężczyzny

Mężczyźni lubią otaczać się nowinkami technologicznymi. Zobacz jak może wyglądać łazienka zaaranżowana specjalnie dla nich.

 Łazienka jest miejscem, z którego korzystają wszyscy domownicy. Najczęściej to właśnie kobiety decydują jak będzie wyglądać to miejsce. Wtedy pojawiają się pastelowe, kobiece kolory, dekory w kwiaty, świece, dekoracyjne dodatki. Większość mężczyzn nie przepada za takimi rozwiązaniami. Zdecydowanie lepiej czują się w pomieszczeniach urządzonych oszczędnie, w neutralnych kolorach. Przyjrzyjmy się jak mogłaby wyglądać łazienka marzeń mężczyzny.

Zacznijmy od nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Lustro z ekranem telewizyjnym pozwoli być na bieżąco, w trakcie porannej toalety będziemy informowani o tym, co dzieje się np. na tokijskiej giełdzie albo wysłuchać wiadomości z kraju. Takie proste, wygodne i bardzo futurystyczne lustro zaproponowała włoska Artelinea. 

Fot. hoesch.de

Całą kolekcję adresowaną do mężczyzn posiada w ofercie firma Hoesch. Seria nazywa się SingleBath i według producenta pozwoli stworzyć łazienkę marzeń mężczyzny. Proste linie i kolorystyka połączone z innowacyjną technologią. W tym przypadku lustro jest wyposażone w 15 calowy ekran, do którego można podłączyć telewizor, odtwarzacz dvd i głośniki. Reszty dopełnia klasyczna biała ceramika i fornirowane lub drewniane meble (drewno orzechowe lub Makassar).

Kolejnym elementem, który niewątpliwie jest typowo męskim elementem łazienki, może być pisuar. Producenci oferują na rynku kilka modeli, w tym np. pisuary narożne. Dzięki takiemu modelowi można zaoszczędzić miejsce w łazience. Ważne jest, by wybierając odpowiedni wariant, znaleźć pisuar z pokrywą. 

Fot. sanitec-kolo.com

Reszty dopełnią odpowiednio dobrane kolory i materiały. Męską łazienkę z pewnością możemy zaaranżować wykorzystując na przykład stal nierdzewną , mogą się tutaj pojawić metalizowane okładziny ścienne, dodatki w odcieniach szarości, czerni lub z elementami metalowymi. Akcesoria łazienkowe takie jak wieszaki, dozowniki do mydła, szczotka do wc wykonane ze szkła lub stali oraz dopasowane do reszty ręczniki będą uzupełnieniem męskiej łazienki.

Warto podkreślić, że w ten sposób urządzona łazienka może spodobać się również żeńskiej części rodziny. Spokojna, stonowana i ponadczasowa, ważne by odpowiadała naszym estetycznym i praktycznym upodobaniom.

babeczkaa

Zobacz także:

Ławka rezerwowych

Bierz kąpiel w ślimaczym tempie 

Ostra łazienka 

Więcej o: