Urządzamy wynajmowane mieszkanie

Jak oswoić, często puste i nie zawsze atrakcyjne, wynajęte mieszkanie? Przedstawiamy kilka prostych rozwiązań dla tych, którzy niedługo zamieszkają w takim lokum. 

Wynajęcie mieszkania to często pierwszy etap dorosłego życia, zaczynamy studia w odległym od rodzinnego mieście, zakładamy rodzinę czy emigrujemy za granicę poszukując pracy. Niewątpliwie dla wielu urządzenie wynajętego mieszkania będzie okazją do dużej samodzielności i wykazania się nie lada pomysłowością. Najważniejszą zasadą jest stworzenie takiego wnętrza, w którym będziemy się czuć jak u siebie.

Fot. CORBIS

Niestety wiele osób spotka na tej drodze kilka problemów, np. właściciel mieszkania już je urządził "po swojemu" i nie pozwala na zbyt radykalne zmiany czy budżet, jakim dysponujemy nie jest zbyt duży i możemy pozwolić sobie tylko na kosmetyczne poprawki. Poniżej kilka propozycji wyposażenia wynajmowanego mieszkania.

Meble

Najczęściej oferowane do wynajęcia mieszkania są wyposażone w podstawowe meble, czyli stół/stolik, łóżko i szafki kuchenne, kilka krzeseł, szafa. To jednak za mało, mieszkanie ciągle wydaje się puste, nie do końca urządzone. Jeśli nie wiemy jak długo będziemy mieszkać w tym miejscu oraz nie dysponujemy dużym budżetem na zakup dodatkowych mebli, powinniśmy pomyśleć nad elementami o niewielkich gabarytach, lekkich, takich, które łatwo można złożyć, rozkręcić i wynieść. Dzięki ich niewielkim rozmiarom oraz niedużemu ciężarowi, łatwiej będzie aranżować wnętrze, a w razie przeprowadzki szybko się je przeniesie i będą pasować do nowego mieszkania. Ważną kwestią jest też cena mebli. Bardzo ciekawe propozycje niedrogich krzeseł, kanap czy regałów można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz, marketach budowlanych, na aukcjach internetowych czy komisach meblowych. Takie niedrogie meble mogą nam służyć tak długo jak tego będziemy chcieli, a kiedy przestaną nam być potrzebne, będzie można je oddać czy odsprzedać. Można także na początku zainwestować i kupić meble, które będą z nami przez lata, we wszystkich wynajmowanych mieszkaniach aż w przyszłości staną we własnym domu.

Fot. CORBIS

Kolor Kolejnym elementem, dzięki któremu nasze wynajmowane mieszkanie zyska wymarzony wygląd, a nie będzie zbyt wiele kosztować, jest kolor . I nie chodzi tutaj tylko o pomalowanie ścian. Można pomalować na ulubiony kolor wiele elementów, np. kupiony w markecie budowlanym za niewielkie pieniądze regał z surowego sosnowego drewna. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej bejcy czy farby akrylowej, regał zyska nowy, ciekawy wygląd i będzie kolorystycznie dopasowany do reszty elementów pomieszczenia. Możemy też na ścianie namalować szablonem malarskim ulubiony wzór.

Fot. CORBIS

Dodatki Zastosowanie różnorodnych dodatków, takich jak bambusowe rolety, lekkie zasłony, narzuty, naklejki na ściany, świeczniki, lampki nocne, wazony, niewątpliwie pozwoli nadać wnętrzu indywidualny charakter. Dodatkową zaletą zastosowania tego typu elementów jest możliwość zakrycia tego, co nie powinno być widoczne a nie możemy się tego pozbyć z mieszkania. Chodzi o nieciekawą kanapę o pstrokatej tapicerce, porysowany blat stołu czy brzydki kaloryfer.

fot. naklejkiscienne.pl

Rośliny Dzięki ustawieniu kilku doniczek na ulubionymi roślinami , mieszkanie nie tylko nabierze świeżości, rozjaśni się, ale dzięki temu również będzie można zasłonić niewygodne, stałe elementy wynajmowanego mieszkania.

Niewielkim nakładem pracy, stosując bardzo proste zasady, można urządzić swój nowy, tymczasowy dom. Mieszkanie, które być może będzie urządzone bardzo eksperymentalnie będzie miało swój styl i klimat.

babeczkaa

Zobacz także:

Udekoruj ściany plakatem 

Zieleń w domu

Kawalerka - jak urządzić to najmniejsze z mieszkań 

Więcej o:
Copyright © Agora SA