Alesi Mr. Suicide

Topielec, który poprawia humor

Recenzję napisała anderson dla serwisu znam.to

Nazywam się Anderson i jestem uzależniona od designu firmy Alessi. Ten nałóg rujnuje moją kieszeń, pozbawia mnie snu i zmusza do jeżdżenia do dziwnych sklepów, by oglądać nowe kolekcje. Za to zyskuje mi wdzięczność rodziny i przyjaciół, którzy ciągle zapraszają mnie na parapetówki i sugerują, co mogłabym im kupić w ramach prezentu parapetówkowego do nowego mieszkania.

Pierwszego Suicidera kupiłam znajomej właśnie jako prezent do nowego mieszkania, Mr. Suicide zachwycił ją i stał się przebojem wśród naszych znajomych. Niedawno inna koleżanka zaprosiła mnie na swoją parapetówkę i zasugerowała, że bardzo by chciała dostać pana topielca.

Produkty firmy Alessi nie podobają się wszystkim - są drogie, dziwne, często wykonane z kolorowego plastiku, kiczowate. Ale są też zabawne i pomysłowo zaprojektowane. Często trudno odkryć, do czego służą. Ale ożywiają każde wnętrze, wywołują uśmiech na twarzy i stanowią obiekty kultu, są masowo kopiowane przez innych producentów, trafiają też do muzeum designu (wyciskarka do cytrusów).

Mr. Suicide to zatyczka/korek do wanny zaprojektowana przez Massimo Giacona. To jeden z produktów z serii F.F.F., która w większości składa się z gadżetów będących wyposażeniem kuchni i łazienki - są plastikowe i przypominają zabawki.

Zatyczka dostępna jest w trzech kolorach - intensywnie żółtym, niebiesko-granatowym i jasnoróżowym (ale ten kolor widziałam tylko w sklepie w sieci).

Jest droga, w sklepach stacjonarnych to wydatek około 80 PLN, w sieci kosztuje od niecałych 70 PLN do 110 PLN (bez przesyłki) - nie wiem, skąd biorą się takie dysproporcje.

Warto? Cóż, z mojego doświadczenia wynika, że produkty firmy Alessi są trwałe, ale nie są niezniszczalne. Jeśli kogoś stać - to dobrze wydane pieniądze. Mnie nie zawsze stać, ale już kilka razy oszczędzałam specjalnie po to, by móc sobie coś kupić (np. presser do kawy nazwany Inka).

Niektórzy lubią w wannie mieć gumowe kaczki, ja lubię swojego niebieskiego topielca.

Cena: od 80 do 110zł

Zalety:

 

- design,

 

- jakość

Wady:

 

- cena