Regał Expedit

Zaskakujący pozytyw

Recenzję napisała widokzwenus widokzwenus dla serwisu znam.to

Regał Expedit kupiłam de facto przypadkiem z powodu przyspieszonej przeprowadzki. Nie miałam nigdy dużego zaufania do mebli Ikei ale zachęcona innymi produktami postanowiłam spróbować. I przeżyłam naprawdę przyjemne zaskoczenie.

Regał dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych i w kilku rozmiarach. Jego wielka zaleta to kształt półek - kwadrat. Umożliwia on ustawienie regału dowolnie - w pionie lub poziomie. Producent sugeruje montaż do ściany i przewidział oba ustawienia wiercąc otwory montażowe. Metalowa ramka do montażu jest w komplecie.

Składanie regałów wymaga uczestnictwa dwóch osób, jednak jest naprawdę proste i przyjemne, a co najważniejsze nie wymaga niebezpiecznych zabaw z wiertarką. Prosty wkretak zupełnie wystarczy i proponuję sie w niego zaopatrzyć bo kluczyk od producenta nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Ponadto dodam że otwory montażowe są wywiercone w sposób przemyslany i nie ma potrzeby niczego dopasowywać. Ikea coraz staranniej zajmuje sie tą stroną produkcji.

Problemem z którym trzeba sie jednak zmierzyć planując dłuższą wspólną przyszłość jest jakość okleiny. Składając regał można go bardzo łatwo zadrapać a zadrapania owe niestety widać.

Polecam zatem zakup wysokiej jakości lakieru do mebli i użycie go przed montażem. Inaczej będziemy mieli meble wygodne ale zniszczone od początku. Dlatego należy zastosować ten dodatkowy zabieg.

Producent załącza także filcowe podklejki na spód.

Interesująca jest możliwość dopasowania wyglądu mebli do własnych potrzeb. osobno do regału można dokupić wkłady z drzwiczkami lub szufladami. Występują one co prawda tylko w dwóch kolorach, ale są łatwe do pomalowania lub oklejenia. W ten sposób możemy bawić się wyglądem naszego mebla i dostosować do otoczenia.

Ikea ma także w ofercie szeroki wybór pasujących koszy i pudełek, zatem naprawdę jest z czego wybierać.

Regały do transportu zapakowane sa w płaskie acz dość ciężkie paczki. Można je jednak przewieźć standardowym samochodem osobowym o ile wcześniej wykurzymy z niego rodzinę. nosić proponuję jednak wspólnie.

Regał mam juz polakierowany i skręcony zatem moge spokojnie powiedzieć że chyba pomieszkamy ze sobą nieco dłużej niż początkowo myślałam.