Nowy zegar na Nowy Rok

Każdy nadchodzący nowy rok powoduje, że uświadamiamy sobie znaczenie upływającego czasu, często też pojawiają się wtedy noworoczne postanowienia. Zobacz galerię niepowtarzalnych zegarów, które nie tylko odmierzają czas, ale mogą stać się elementem dekoracyjnym domu.

Zegary mogą być różne, dopasowane do stylistyki mieszkania wielkością i wyglądem, małe lub duże, mogą być powieszone na ścianie, stać na kominku, na biurku albo na podłodze. Projektanci często zaskakują nas projektami zegarów nietypowych, niepowtarzalnych, często też zabawnych, z poczuciem humoru.

Ciekawym przykładem jest zegar Pin Up Clock, który jest nie tylko zegarem, ale także kinkietem. Dzięki niemu możemy doświetlić np. przedpokój i jednocześnie kontrolować czas by nie spóźnić się na ważne spotkanie. W czasie, gdy lampa jest wyłączona zegar pracuje dalej. W trakcie, gdy lampa oświetla zegar, widać też wahadło w stylu pin-up girl. Zegar, który zamontowany jest na lekkiej, metalowej ramie, otulonej lekką bawełną, dającą mgliste światło, zaprojektował Frits Vink. Cena zegara to około 40 funtów.

Fot. dutchbydesign.com

Zegar o nazwie PIXEL również może pełnić rolę lampy, jest zbudowany z włókna szklanego z umieszczonymi 300 diodami LED. Cyferblat trochę przypomina plaster miodu albo piksele. Lampa-zegar wyposażona jest w przezroczysty kabel do podłączenia do gniazdka elektrycznego, jeśli nie można go podłączyć bezpośrednio do umieszczonego w ścianie źródła prądu. Z pewnością zainteresuje ceniących nowoczesne, minimalistyczne kształty. Zaprojektowany przez Francois Azambourg dla Ligne Roset, można kupić za około 2.264 dolary.

Fot. ligne-roset-usa.com

Inną bardzo ciekawą propozycję stanowią Street Clocks. Są to wykonane z drewna lub akrylu zegary z cyferblatem przedstawiającym siatki ulic znanych miast. Można sobie zamówić zegar ze "swoim" miastem, będzie wyjątkowy i na pewno niepowtarzalny. Na pomysł takiego przedstawienia planu miast wpadł John Briscella dla Fluid Forms. Zegary mają średnicę 300 mm, ale na indywidualne zamówienie mogą powstać też zegary w innych rozmiarach. Kosztują około 120 euro.

Fot. fluid-forms.com

Bardzo praktycznym i idealnym do zastosowania w przedpokoju jest zegar-wieszak zaprojektowany przez japończyków Shin i Tomoko Azumi dla włoskiej firmy Lapalma. Wieszak może też występować w wersji bez wbudowanego zegara.

Fot. lapalma.it

Dla miłośników zegarów z kukułką projektanci przygotowali ich nowsze wersje. Firma Diamantini & Domeniconi proponuje w swojej ofercie zegary z takim właśnie motywem: Arcoiris, Freebird, Cuc , Half Time, Bunker czy wreszcie Bricchetto. Na przykład zegar Half Time przypomina tradycyjny zegar z kukułką, ale w tym modelu ptaszek wyskakuje z boku zegara, można wreszcie zobaczyć jego profil. Pokazany z innej perspektywy na pewno zaskakuje.

Fot. diamantinidomeniconi.it

Czasami zastanawiamy się jak w ciekawy sposób ozdobić ścianę, która dotychczas sprawiała wrażenie pustej i niezagospodarowanej. Jeśli jest to miejsce, które możemy obserwować z różnych punktów mieszkania to jest ono idealne do powieszenia zegara. I tylko od nas zależy czy będzie to zegar niepowtarzalny, kolorowy, sporych rozmiarów albo czy będzie budzić nasz uśmiech każdego dnia nowego roku.

zobacz galerię>>

babeczkaa

Zobacz także:

Zegar czy parasolka?

QQ CLOCK

Oświetlenie energooszczędne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.