Wykładziny elastyczne

Wykładziny elastyczne to szybki i tani sposób na podłogę.

Na hasło wykładziny elastyczne przypominają nam się brzydkie PVC sprzed lat. Na szczęście te produkowane dziś są o wiele trwalsze, ładniejsze i zdrowsze.

Ponadto wykładziny elastyczne łatwo utrzymać w czystości. Nie maja bowiem fug i szczelin, w których może gromadzić się brud i kurz. Gładka powierzchnia jest łatwa w myciu i higieniczna. Wystarczy podłogę przemyć ciepłą wodą z detergentem.

fot. Tarkett

Kolejną zaletą wykładzin elastycznych jest i szybkość i łatwość montażu. Jeśli potrzebujemy natychmiastowego efektu, bez zbędnego nakładu pracy i pieniędzy wykładziny sprawdzą się idealnie. Jest to doskonały materiał do remontów typu lifting, np. w wynajmowanych mieszkaniach. Wykładziną możemy przykryć mało efektowne płytki, stare, zniszczone podłogi i szybko zmienić wygląd wnętrza . Do jej kładzenia nie potrzebujemy zatrudniać fachowców, z powodzeniem możemy to zrobić sami.

Również jeśli chodzi o wzornictwo wiele zmieniło się na korzyść. Obecnie mamy do dyspozycji zarówno wzory imitujące drewno, płytki, kamień oraz fantazyjne, kolorowe wzory nowoczesne. Dostępne są również wykładziny jednobarwne. W ofercie znajdziemy wykładziny wyglądające niczym blacha perforowana, metal czy np. wytarte, stare deski.

Wadą wykładzin elastycznych jest ich dziwny, sztuczny zapach, który utrzymuje się jakiś czas po rozłożeniu. Ponad to wzory udające drewno czy płytki będą zawsze tylko imitacją a nie prawdziwym szlachetnym materiałem.

Jeśli jednak szukamy szybkiego i  taniego sposobu na odmianę naszej podłogi lub chcemy mieć podłogę w kwiatki czy puzzle to wykładzina elastyczna będzie idealna.

AR

zobacz także:

Wady i zalety paneli laminowanych

Podłoga - jak wybrać idealną?

Podłoga w kuchni

Więcej o: