Barok w Twoim wnętrzu

Uciekając od chłodnych, stalowych przestrzeni możemy dotrzeć właśnie tutaj, gdzie plusz i staromodne pikowania są ciągle atrakcyjne...

Coraz chętniej wracamy do litego drewna, klasycznej elegancji, pięknych ornamentów i sztukaterii. Decydujemy się na barokowe wnętrza , w których łączymy nowoczesne gadżety z wiekowymi (bądź stylizowanymi na takie) meblami. Szukając mebli stylizowanych warto przyjrzeć się ofercie firmy MODANI. Bogate kolekcje tej marki charakteryzuje idea podążania za minimalizmem, współczesną formą, barokową stylizacją, indiańskimi motywami i sztuką Zen.

Jak przekonuje nas producent, barokowa kolekcja jest swoistym połączeniem przeszłości z teraźniejszością. To intrygujące zestawienie nowoczesnych materiałów z odrobiną brytyjskiego buduarowego splendoru. Bogate kolory, zdobne żyrandole, ornamenty i sztukaterie sprawiają, że jest to linia niebywale luksusowa, elegancka i idealna dla każdego, kto chce mieszkać jak król. Zgodnie z ideą firmy "uciekając od chłodnych, stalowych przestrzeni, możemy dotrzeć właśnie tutaj, gdzie plusz i staromodne pikowania są ciągle atrakcyjne".

Barokowe aranżacje , które można znaleźć na stronie firmy, to ciekawe połączenie eleganckich tapet, skórzanych, pikowanych sof, nowoczesnych żyrandoli, ręcznie rzeźbionych ram luster, bogatych komód oraz staromodnych ławek. Całość dopełniają gustowne i bogate materiały.

Takie eklektyczne połączenie stylów najlepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach (przestronny salon, otwarte lofty), gdzie masywne meble nie zagracą przestrzeni a staną się jej perełką, nadającą wnętrzu indywidualny charakter.

Podczas urządzania eklektycznego wnętrza nie bójmy się ciemnych kolorów, gdyż mogą one nadać wnętrzu tajemniczy klimat. Meble MODANI są na tyle "głośne", że warto spróbować je wyciszyć kolorem ścian.

fot. Modani.com

Sofy marki MODANI to piękne, głębokie siedziska obleczone metaliczną skórą, która sprawi, że wnętrze mieszkania stanie się z lekka szalone a nawet seksowne. Pomimo skórzanego wykończenia i staromodnej formy, styl tej kanapy wydaje się niezwykle świeży i swobodny. Kiedy na dodatek jedną ze ścian wyłożymy ciemną, wzorzystą tapetą, kanapa będzie wyglądała na jej tle zjawiskowo.

Migoczące, lakierowane komody o bogato zdobionych frontach i finezyjnych zaokrągleniach nie wyglądają na wiekowe, ciężkie komody. Są lekkie i bardzo nowoczesne tak samo, jak smukłe krzesła czy ławki. Meble te nie potrzebują dodatkowych ozdób- wystarczy ustawić je w naturalnym świetle a ich faktura będzie cieszyła oko.

Kolekcja firmy MODANI to ciekawa oferta dla wymagających osób, ceniących sobie luksus i doskonałą jakość.

kokopelia

zobacz także:

Wszystko w łatki

Kanapa - królowa salonu

Antresola

Więcej o: