Wiosenne porządki według projektantów

Wiosna to często czas gruntownych porządków w domu. Zobacz propozycje projektantów w tej materii.

Bardzo interesującym przykładem niebanalnego podejścia do projektu szczotki i szufelki jest propozycja założonej w 1927 roku japońskiej firmy Teramoto Corporation Ltd. Przedsiębiorstwo produkuje meble ogrodowe, pojemniki, wycieraczki, szczotki oraz szufelki. Model szczotki z szufelką o nazwie Torel to produkt, który swobodnie można ustawić w dowolnym miejscu w domu. Będzie wyglądał atrakcyjnie bo kształt szufelki (wysokość 71 cm) w ogóle nie przypomina tradycyjnie przyjętej formy tego produktu. Torel występuje w kilku kolorach (białym, czarnym, miętowym i pomarańczowym) i waży około 820g. Innym ciekawym produktem tej samej firmy jest Swippy - niewielki zestaw szczotka/szufelka. Ten kompaktowy zestaw (wysokość około 22cm) nie zajmuje dużo miejsca, może być ustawiony w dowolnym miejscu. Torel i Swippy są wykonane z polipropylenu.

Fot. e-tidy.jp

Wiele projektów to pomysły przedstawiające akcesoria do sprzątania w humorystyczny sposób. Przykładem mogą być szczotki o nazwie Doggy oferowane przez Viceversa. Szczotki mają kształt psa a aluminiowy uchwyt wygląda jak smycz. Również Viceversa oferuje szczotki do szorowania w różnych wesołych kształtach, np. słonia albo psa. Innym produktem, który również wykorzystuje psie motywy jest zmiotka Pico Bello (można kupić w polskim sklepie internetowym Fabryka Form) sygnowana znaną i lubianą marką Koziol. Pico Bello to zestaw w kształcie teriera szkockiego służący do utrzymania w czystości stołu i blatu kuchennego. Możemy dzięki niemu usunąć nieczystości i okruszki powstałe w trakcie przygotowaniu posiłków. Cena około 76pln.

Fot. viceversa.com

Dla miłośników naturalnych materiałów sklep internetowy BuyGreen oferuje zestawy szczotek wykonane z drewna bambusowego. Mocne, wytrzymałe i lekkie będą pięknie wyglądać w każdym wnętrzu. Cena około 15$.

Odpowiedzią projektantów na zainteresowanie nowinkami technologicznymi jest koncept Sucky Broom koreańskiego projektanta Wonjune Song. Kompaktowy i lekki wygląda jak połączenie miotły i odkurzacza. Dzięki temu urządzeniu można zamiatać większe elementy, a odpowiednio skonstruowane włosie wciąga do urządzenia pył, kurz i sierść zwierząt.

Fot. yankodesign.com

Oczywiście w trakcie sprzątania nie poradzimy sobie bez niezawodnego mopa, wiaderka, dobrej ściereczki i właściwych preparatów chemicznych. Opisane produkty z pewnością cieszą wzrok i pozwolą ułatwić sprzątanie, nie zastąpią jednak wypróbowanych sposobów na czyste mieszkanie.

Zobacz zdjęcia >>

babeczkaa

Zobacz także:

Magiczny obrus

Motifo na lodówkę

Pokój dla dziecka - praktyczne rozwiązania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.