Artystyczne wizje na ścianie

Naświetlenie ściany klasyczną, ciemniową techniką to interesujące rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie unikatowe metody dekoracji.

Tym razem biuro projektowe Operis Artis proponuje niecodzienne obrazy na ścianę , wykonane tradycyjną metodą naświetlania, używaną do wywoływania czarno-białych zdjęć. Technika niczym więc nie różni się od tej, którą uzyskuje się klasyczne fotografie. Finezyjny efekt otrzymuje się poprzez naświetlanie, wywoływanie, utrwalanie i płukanie bezpośrednio dekorowanej powierzchni. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że pozwala ona na utrwalanie zdjęć na ścianach nierównych, wzniesionych np. z kamienia czy cegły.

Aby przygotować pomieszczenie do wykonania na jednej z jego ścian tak oryginalnej dekoracji wystarczy je zaciemnić oraz zabezpieczyć podłogę przed wodą. Dekoratorzy z Operis Artis radzą, żeby na naświetlenie ściany zdecydować się jeszcze w początkowej fazie wykańczania wnętrz. Format ściennej fotografii i jej przedstawienie zależy od wyboru i fantazji właściciela dekorowanej powierzchni. Tym sposobem tworzy się dowolne obrazy, od niewielkich formatów po kilkumetrowe. Wywołana fotografia może osiągać format nawet 12 m2.

Fotografia ścienna wykonana tradycyjną metodą ciemniową, proj. Operis Artis

Rezultat naświetlenia jest imponujący i bardzo awangardowy, idealny dla osób ceniących wnętrza z duszą. Taka fotografia na ścianie pozwala stworzyć w pomieszczeniu klimat, jakiego nie zapewni żaden obraz ani fototapeta . Plastyka naświetlonego i wywołanego obrazu jest wyjątkowa. A wszystko wykonane tradycyjną, znaną od dawna metodą.

Fotografia ścienna zapewnia nową jakość obrazu, który można formować zgodnie z własną wrażliwością i potrzebami. Naświetlenie pozwala na stworzenie obrazu odpowiadającego tak naszemu charakterowi, jak i stylowi naszego wnętrza . Wykreowany przez własną wyobraźnię, pasujący do wystroju pomieszczenia i przywodzący na myśl wspomnienia lub miłe doznania - to wszystko tworzy nowy wymiar obcowania z obrazem.

Cena wykonania ściennej fotografii zależy od wielkości obrazu, waha się w granicach 600-1000 zł/m2.

Zobacz także:

Fotografia jako dekoracja wnętrz

Udekoruj ściany plakatem

Sztuka mieszkania ze sztuką

Więcej o: