Pokój dziecięcy z pomysłem

Pokój dziecka może być kolorowy, unikalny i nowoczesny

Aranżacja pokoju dziecka nie musi nawiązywać do stylu panującego w pozostałych pomieszczeniach domu. Powinien to być azyl dziecka, urządzony zgodnie z jego upodobaniami.

Fot. kidsfactory.nl

Wybór wyposażenia dziecięcego pokoju stanowi bardzo ważne zadanie dla każdego rodzica. Pragniemy by pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, wygodne dla dziecka, ale także estetyczne i łatwe do utrzymania w nim czystości. Dlatego wybieramy meble kolorowe o gładkich powierzchniach, a tkaniny i dywany raczej wzorzyste i w ciemnej kolorystyce, uzupełniając ten zestaw dodatkowymi pojemnikami, w których z łatwością zmieszczą się liczne zabawki naszej pociechy. Interesującą i bardzo inspirującą ofertę posiada holenderska firma Kids Factory. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1976 roku w Bredzie od początku proponując, wyraźnie różniącą się od innych, ofertę wyposażenia wnętrz pokoi dzieci. Dzisiaj w Bredzie i Amsterdamie działają sklepy z meblami i akcesoriami oraz zespół dekoratorów i projektantów gotowych pomóc w urządzaniu pokoju dziecka. Wszystkie meble są wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci. W ofercie znajdziemy nie tylko klasyczne w formie łóżka, szafy i biurka. Znajdziemy tam także piętrowe łóżka oraz łóżka, które wyglądają jak domek na kółkach albo zamknięte w ogromnej szafie z dodatkowymi akcesoriami i elementami wyposażenia. Praktycznym aspektem takich mebli jest możliwość błyskawicznego zamknięcia strefy sypialni, dzięki czemu pomieszczenie w ciągu dnia jest pokojem do zabawy i nauki. Wieczorem natomiast, po otwarciu daje możliwość nocnego odpoczynku.

Fot. laphoeff.nl

Kolejnym przykładem nietypowego podejścia do aranżacji pokoi dziecięcych jest oferta kolejnej holenderskiej firmy Laphoeff. Założyciele firmy: Jan Hoeffnagel i Peggy Lapré rozpoczęli działalność w 2004 roku projektujące meble, w tym meble do pokoi dziecięcych, pokoi dziennych oraz meble biurowe i ogrodowe. Wśród licznych projektów znalazł się projekt dla dzieci o nazwie Kinder Cubo, będący dziecięcym wydaniem projektu Cubo. Cubo to meble, które kiedy są zamknięte maja kształt kostki. Po otwarciu naszym oczom ukazuje się domowe biuro (w przypadku Cubo) albo przytulny kącik do spędzania wolnego czasu dla dziecka w przypadku Kinder Cubo. W Kinder Cubo może znaleźć się biurko, ławka do siedzenia, szuflady, półki i miejsce na telewizor. Wymiary Kinder "kostki" to 150 cm wysokości, 120 cm szerokości, 120 cm głębokości w przypadku zamkniętego mebla oraz 150cm wysokości, 240cm szerokości i 60cm głębokości w przypadku otwartej przestrzeni.

Zobacz zdjęcia > >

babeczkaa

Zobacz także:

Meble Mimondo

Meble, które rosną z dzieckiem

Pokój dziecięcy -  idealne miejsce do nauki dla dziecka

Więcej o: