FriendHouse Hotel

Na Ukrainie powstał hotel przyjazny środowisku.

Hotel FriendHouse jest położony na opanowanym przez las, ponad 3-hektarowym obszarze, oddalonym 30 km od Dniepropietrowska na Ukrainie. A więc nazwa hotelu odnosi się do jego relacji z otoczeniem, w którym został wybudowany.

FriendHouse stanowi tak naprawdę kompleks pojedynczych domów, pomiędzy którymi znajdują się urokliwe, zatopione w leśnym krajobrazie skwery, ogrody i parki, a nawet sad jabłoni. Budynki zostały wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów, takich jak: glina, drewno , trzcina oraz kamień.

Również wnętrza oddają klimat tego niezwykłego, współbrzmiącego z naturą miejsca. Meble,wykonane z nieobrobionego, szlachetnego drewna, korespondują z leśnym otoczeniem. Okna przepruto w tych ścianach i płachtach dachu, z których sączy się miłe, delikatne światło przedzierające się przez liście drzew, pozostających zawsze w niewielkim oddaleniu od budynków hotelu.

Ucieszy jednak bardziej wymagających gości fakt, że hotel stanowi połączenie ekologii z niewymuszoną elegancją i luksusem. Odwiedzający hotel może liczyć nie tylko na bliski kontakt z naturą, lecz także na wygody oferowane przez najbardziej luksusowe hotele zlokalizowane w miejskich metropoliach.

Za projekt odpowiedzialna jest ukraińska pracownia architektoniczna Ryntovt Design.

Zobacz zdjęcia >>

babeczkaa

Zobacz także:

Mandarin Oriental Hotel w Barcelonie

Sen w kapsule

Hotele z designem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.