Ogrodowe instalacje

Sposób na rozmieszczenie doniczek kwiatowych

Z pewnością wielu z nas już zaczęło zastanawiać się, jakie gatunki roślin pojawią się w ogrodzie albo na balkonie. Ważną kwestią jest też sposób ich rozmieszczenia. Z pewnością najprościej jest ustawić doniczki na podłodze balkonu albo tarasu. Jednak ich większa ilość nie będzie się dobrze prezentowała. Warto zastosować jedno z poniższych rozwiązań.

Ciekawym sposobem na ustawienie wielu doniczek z roślinami (np. z naszym ziołowym ogródkiem) jest propozycja Garden Trading. W tym przypadku jest to drewniany stojak na doniczki w dwóch wersjach: stojącej i wiszącej. Dzięki ustawieniu pojemników piętrami możemy ustawić je w najlepiej nasłonecznionym miejscu, co pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni przy często niewielkich rozmiarach balkonów. Druga wersja tego rozwiązania to półka na doniczki powieszona na ścianie. Posiadając umiejętności manualne, zaopatrując się w dostępne w marketach budowlanych materiały, można takie stojaki wykonać samodzielnie.

Fot. deesawat.com

Rozwiązaniem na duże, odsłonięte tarasy albo do ogrodów może być drewniana ściana oferowana przez Deesawat z Tajlandii. Produkt o nazwie Green Wall to moduły o różnych wymiarach, możliwe do zastosowania na zewnątrz. W zależności od potrzeb może powstać ścianka o linii prostej lub zaokrąglonej. Może być zastosowana jako ścianka działowa, ściana osłaniająca do promieni słonecznych albo ścianka dekoracyjna, na której umieścimy doniczki z roślinam i a z czasem oplecie ją winorośl.

Fot. wallypocket.com

Ostatnia propozycja to lekkie, miękkie, nieprzemakalne i oddychające doniczki tekstylne oferowane przez Wollypocket.com. Kieszenie, w których można umieszczać w ziemi rośliny występują w dwóch wersjach, jedne możemy ustawiać na płaskich powierzchniach, drugie natomiast nadają się do wieszania. Możemy w ten sposób zasłonić na przykład mało atrakcyjny mur ogrodzenia albo ścianę domu. Mogą być stosowane zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz domu. Co ciekawe, dzięki swojej budowie, po sezonie mogą być szybko złożone i przechowywane, nie zajmują dużo miejsca. Dodatkowo, na co warto zwrócić uwagę, są produktami ekologicznymi, wykonano je bowiem z przetworzonych plastikowych butelek.

Zdjęcia>>

babeczkaa

Zobacz także:

Doniczki na sezon 2010

Zrób to sam z korka

Barokowo w ogrodzie

Ogrodowe trendy 2010

Więcej o: