Przedpokój - Top 10: wieszaki

Praktycznie, stylowo i kreatywnie w przedpokoju!

Wieszak jest integralną częścią każdego przedpokoju . Wieszak musi być praktyczny a jego styl powinien być spójny z wystrojem naszego mieszkania. Nawet przysłonięty płaszczami i kurtkami, może wyglądać atrakcyjnie i ciekawie. Jakie wieszaki znajdziemy w polskich sklepach? Oto przegląd tych najbardziej interesujących!

Pod wysokim napięciem

Słynny już wieszak Tense polskiej pary projektantów: Anny Kotowicz i Artura Puszkarewicza, czyli grupy Aze Design.

Inspiracją do powstania tego projektu były słupy energetyczne wysokiego napięcia. Dostępna wersja z lakierowanego MDFu oraz ze sklejki.

Plus za oryginalną inspirację.

Dostępność: 9design.pl

Cena: 670 zł. - sklejka; 1425 zł. - MDF

Układanka na ścianie

Projekt polskiej firmy Laskowscy design. Zestaw zawiera trzy kostki wykonane z lakierowanej proszkowo stali. Puzzle można powiesić niezależnie, w dowolnym miejscu oraz pod różnym kątem, co ułatwi dopasowanie ich do wolnej przestrzeni. Dostępny w trzech kolorach: zielonym, niebieskim i fioletowym. Plus za lekką formę i intensywny kolor.

Dostępność: laskowscydesign.pl Cena: 210 zł.

Projekt kultowy

Projekt Charlesa and Ray Eames'ów z 1953 roku to już klasyk designu. Hang it all to oryginalny wieszak, który będzie wyglądać dobrze w nowoczesnym wnętrzu. Wykonany ze stalowych prętów pomalowanych na biało, na których osadzono drewniane, kolorowe kuleczki. To pozycja obowiązkowa, wieszak kultowy. Za to wielki plus.

Dostępność: redonion.pl Cena: 992 zł.

Wizyta w zoo

Jest to produkt marki PULPO autorstwa biura Adam+ Harborth. Kolekcja wieszaków Serengeti to zabawne wieszaki dla najmłodszych. Są to wycięte w stali zwierzęta takie, jak żyrafa, słoń i nosorożec. Każde w żywym, wyrazistym kolorze i oszczędnej, prostej formie. Linie stanowią odrębne trzy wieszaki, idealne na drobiazgi i lekkie ubrania dziecka. Plus za bardzo przyjazny i wesoły wygląd.

Dostępność: fabrykaform.pl Cena: 146zł.

Kolorowa elegancja

Produkt luksusowej marki KARTELL, zaprojektowany przez Enzo Mari, wieszak Alta Tensione.

Funkcjonalny i kolorowy wieszak zbudowany z aluminiowych rurek, zakończonych kolorowymi kapturkowymi haczykami wykonanymi z kosztownego, półprzezroczystego tworzywa. Plus za elegancję i świetną jakość.

Dostępność: design.domosfera.pl Cena: 1031 zł.

Socreal na ścianie

Autorem projektu jest Robert Szuba, młody polski projektant wyróżniony przez Elle Decoration w konkursie Prodeco 2008 właśnie za ten oto produkt. To zabawny, nazwany nawet "publicystycznym", wieszak w kształcie warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Jest bardzo funkcjonalny i prosty, przy czym sam temat jest bardzo intrygujący. Plus za odważne wzornictwo i funkcjonalność.

Dostępność: glamstore.com.pl Cena: 610 zł.

Rogaty design

Poroży jeleni już nie wiesza się w nowoczesnych wnętrzach, jednak coraz częściej projektanci nawiązują do tego motywu i łączą go w współczesnym designem. Oto projekt wieszaka Andy autorstwa Sibylle Pfeiffer dla PULPO, który potwierdza ten trend. To pomysłowy wieszak z designem w bardzo korzystnej cenie. Plus za świetny design w atrakcyjnej cenie.

Dostępność: design.domosfera.pl Cena: 79 zł.

Wielka fala

Wieszak Wave to dzieło J-me. To bardzo dopracowany projekt wieszaka. Pomieści wiele kurtek i płaszczy a przy tym jest bardzo wytrzymały. Kiedy nie jest oblegany odzieżą, prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest ozdobą przedpokoju. Plus za funkcjonalność i korzystną cenę.

Dostępność: fabrykaform.pl Cena: 209 zł.

Bez zbędnych ozdób

Moi to wieszak idealny do minimalistycznych, chłodnych wnętrz . Skrzyżowane trzy kijki tworzą tak skromną i ascetyczną formę wieszaka, że ciężko znaleźć coś prostszego. Plus za prostotę i pełen minimalizm.

Dostępność: meble.vox.pl Cena: 199 zł.

Rajskie drzewko

Wieszak na ubrania ParadiseTree to projekt Oivy Toikka  dla Magis Me Too. Zabawny, kolorowy i niesamowicie pojemny, świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym . Ozdoby, mogą być dowolnie aranżowane na stalowej ramie.

Plus za ciekawy pomysł dla najmłodszych.

Dostępność: fabrykaform.pl

Cena: 1890 zł.

kokopelia

zobacz także:

Top 10 - grille

Top 10 - fotele ogrodowe

Wieszak "Milczący towarzysz"

Więcej o: