Jak rozwiązać problem z kablami?

Jest ich mnóstwo za każdym biurkiem i przy każdym kontakcie. Wiją się wzdłuż ściany, plączą i kurzą.  Rzecz jasna, mowa tutaj o kablach.

Proponujemy tutaj zestawienie gadżetów, które pomogą Ci ograniczyć ilość kabli i ułatwią ich porządkowanie oraz maskowanie.

Cable Box

To całkiem prosty projekt pojemnika, który pomoże Ci ukryć wszystkie zbędne kable. Prócz tego pomieści klasyczne ładowarki do laptopów, telefonów i innych sprzętów biurowych. Pudełko ma dwa wyjścia, dlatego nie utrudnia nam korzystania z danego sprzętu, gdyż w środku nie znajduje się gniazdko- to po prostu pudełko maskujące. Jest przy tym całkiem gładkie i proste, więc nie będzie problemu z dopasowaniem go do stylu wnętrza.

Fork cable

Studio designerów Lufdesign proponuje widelec na kabel. Na lekki widelec można nawinąć zbędny kabel i osadzić go na kremowym sosie, czyli podkładce. Bardzo pomysłowe rozwiązanie, w którym to kabel staje się bardzo interesującą ozdobą.

fot. lufdesign.blogspot.com

Dotz Cord Wraps

Cord Wraps to zgrabny krążek, w którym możemy schować zbędny kabel. Po otwarciu, kable możemy nawinąć na słupek znajdujący się na środku pudełeczka i pozostawić tylko niezbędną długość. W ten sposób na wierzchu pozostawimy tylko niezbędną długość.

fot. store.cordotz.com

Cable Drop

Aby ułatwić nam odseparowanie wtyczek, których najczęściej używamy, studio Bluelounge zaprojektowało gumowe krople. Każda kropla posiada obszerny przedziałek, w który zmieści się jeden kabel. Krople można przytwierdzić do stołu, ściany i obudowy komputera. Gadżet jest dostępny w różnych kolorach.

fot. bluelounge.com

Dotz Cord Straps

Dotz ma w swojej ofercie także klipsy, które równocześnie podzielą kable wg sprzętów. Oczywiście, każdy klips jest wielokrotnego użytku, wystarczy odpowiednio odgiąć zaczep, by zwolnić pasek i móc ponownie przepiąć kolejny kabel. Do każdego klipsa dołączony jest kartonik z numerkiem.

fot. store.cordotz.com/

Leaf tie

Lufdesign ma dla nas kolejną propozycję- liście do łączenia kabli. To projekt, który odrzuca w niepamięć klasycznie, przezroczyste spinacze do kabli. Zamiast tego mamy różnokolorowe spinacze zakończone delikatnymi listkami. Spięte tak kable wyglądają wręcz uroczo.

fot. www.lufdesign.com/

Dötz Cable organiser

Cable organizser od studia Dotz to nic innego, jak swoiste identyfikatory w postaci pierścienia, które możemy nałożyć na wtyczkę. Ten gadżet okazuje się szalenie pomocny, gdy szybko chcemy rozpoznać kabel od lampki bądź innego sprzętu.

fot. store.cordotz.com/

W różnokolorowy pierścień można wsunąć okrągłą karteczkę z grafiką bądź samodzielnie opisać daną wtyczkę. Zestaw zawiera dziesięć pierścieni i 24 gotowe kartoniki z grafikami.

zobacz zdjęcia >>

kokopelia

Więcej o: