Zainspirowani Pantone

Oto najciekawsze projekty światowych designerów oczarowanych systemem Pantone!

Pantone

W 1963 roku Lawrence Herbert stworzył system identyfikacji kolorów dla drukarni Pantone. System dobierania kolorów Pantone Matching System zaczął się od próbnika z nadrukowanymi kolorami. Każdy standardowy kolor wydrukowany jest wraz z precyzyjnym opisem formuły barwników oraz opatrzony numerem czy nazwą z katalogu Pantone. System ten okazał się rewolucyjny w dziedzinie dobierania i otrzymywania kolorów, dlatego stał się najbardziej popularnym systemem katalogowania  kolorów.

Od niedawna wzornik Pantone stał się także inspiracją dla designerów. I nie chodzi tutaj o kolory tylko o stosowanie całej karty wzornika wraz z numerkiem koloru. Oto najciekawsze projekty światowych designerów oczarowanych systemem Pantone!

Lakiery do paznokci

Każdy lakier do paznokci ma swój kolor, więc brazylijska designerka Renata Veiga postanowiła określić bliżej te kolory. Buteleczka bardzo różni się od innych pojemników na lakier do paznokci. Na białej zakrętce znajduje się numer Pantone.

Kubki i filiżanki

Taki kubek bądź filiżanka jest po prostu próbką prosto z wzornika Pantone. Na białym tle wklejony został pasek koloru wraz z numerem. Najlepiej wyglądają w kompletach, rzecz jasna- różnokolorowych.

fot. www.chipchick.com

Kostka Rubika RUBITONE

Połączenie kostki Rubika i skali Pantone. Zamiast tych samych, znanych nam kolorów, pojawiają nam się tutaj kolory ze skali Pantone. Ta kostka to nie tylko świetna zabawka, ale i dobry sposób na przygotowywanie zestawień kolorystycznych. Możemy tutaj połączyć kilka kolorów z palety Pantone i ocenić, jak się razem komponują.

fot. ignaciopilotto.wordpress.com

Krzesło

Krzesła Pantone to wykonane z cienkiej stali siedziska. Są bardzo lekkie i świetnie pasują do minimalistycznych, chłodnych przestrzeni. Dostępne w pięćdziesięciu różnych kolorach skali Pantone.

fot. www.pantone.com

Notatnik

Studio W2 (Whitbread Wilkinson) proponuje kieszonkowy notatnik na gumce. Notatnik dostępny jest w sześciu najbardziej wyrazistych kolorach Pantone.

fot. www.heals.co.uk

Trampki

Nietuzinkowe trampki prosto z Kalifornii od firmy SeaVees. Na stronie producenta możemy sobie wybrać kolor naszych butów właśnie z palety Pantone! Linia Pantone zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych i aktualnie podbijają japoński rynek. Buty dostępne są tylko w najbardziej ekskluzywnych butikach na świecie.

fot. www.seavees.com

Spinki do mankietów

Jak twierdzi designerka, Sonia Spencer, to świetny prezent dla nowoczesnego mężczyzny, który ma wszystko.

fot. www.grahamandgreen.co.uk

Spinki te wykonane zostały ze stali nierdzewnej i ozdobione kolorem z palety Pantone.

kokopelia

Więcej o: