Urządzamy małe wnętrza - Kanapy Atoll

Proponujemy Wam nowy cykl na temat urządzania małych wnętrz. Będziemy w nim prezentować ciekawe rozwiązania, sprytne meble i garść porad. wszystko aby pomóc Wam  oszczędzać przestrzeń!

Linia Atoll pomaga oszczędzić przestrzeń w Twoim domu!

Nasze mieszkania nigdy nie są wystarczająco duże. Ciężko wygospodarować miejsce na wygodny fotel przy dostatecznie dużym biurku a przenocowanie gości zawsze jest problemem. Jak sprytnie wygospodarować sobie miejsce do snu, kącik do nauki i pracy oraz przestrzeń do zabawy i odpoczynku w małym mieszkaniu? Jak się okazuje, włoska firma Clei doskonale rozumie problem małych mieszkań i skupiła się na projektowaniu mebli, które pomogą nam żyć na małej powierzchni.

Kanapy Atoll na pierwszy rzut oka wyglądają na zwykłe siedziska. Okazuje się jednak, że szafa, która znajduje się tuż przy kanapie nie stoi tam przypadkowo. W szafie schowane jest szerokie, dwuosobowe łoże! Projekt ten jest o tyle innowacyjny, że to nie kanapa sama w sobie się rozkłada a łóżko wysuwa się z szafy i opada na nią. Nie musimy zatem spać na samej kanapie a na luksusowym łożu, zamaskowanym tak, aby zajęło jak najmniej miejsca.

Spokojnie!

Atoll Relax to kanapa w kształcie litery L w kwiecisty, bardzo delikatny, kwiecisty wzór. To kontrast pomiędzy bielą i czernią, gdzie wypadkową jest szarość pojawiająca się także na materiale.

To wnętrze jest stosunkowo małe, jednak przy białych ścianach i podłodze można sobie pozwolić na masywny, czarny regał. Kanapa doskonale wygląda w tym wnętrzu, które jest na tyle gładkie i proste, ze wzór materiału nie jest zbytnio krzykliwy.

Radośnie!

Kanapa Atoll 000 jest w całości wkomponowana w wnętrze tego pokoju. Zastosowany tutaj materiał obiciowy ożywia całe wnętrze i dodaje mu ciepła. Szafa jest neutralna, gładka i biała. Świetnie pasuje do zastosowanych dalej półek oraz do szafki wysokiej i wąskiej szafki stojącej obok. Ta aranżacja jest dowodem na to, że taki zestaw wygląda po prostu bardzo atrakcyjnie i ciekawie. Pomimo, że kanapa jest duża, to możemy sobie na nią pozwolić w kawalerce, gdyż odpada nam problem z miejscem na łóżko.

Elegancko!

Atoll 202 jest bardzo sprytnym, ale przede wszystkim gustownym rozwiązaniem. Przy małym mieszkaniu, zachowanie eleganckiego i wysmakowanego klimatu jest bardzo trudne, gdyż taką przestrzeń łatwo przeładować, zagracić. Model 202 to stylowa, beżowo- czekoladowa kanapa, która zamienia się w pierwszorzędne łoże. Półeczka, która wcześniej znajdowała się na froncie szafy, składa się i znajduje się później pod łóżkiem.

Kluczem do sukcesu, do całego efektu "niewidzialnego łoża" jest znajdujący się na plecach kanapy wysoki mebel, który na pierwszy rzut oka wydaje się być szafą.

Za każdym razem, szafa stojąca za kanapą marki Clei jest niezauważalna, gdyż jej front nie zwraca na siebie uwagi. W przypadku kanapy Atoll Relax i Atoll 000 jest to po prostu lśniąca, biała powierzchnia. Atol 202 został wpasowany drewnopodobną meblościankę.

Schowane łóżko w zamian za dużą i wygodną kanapę- to kuszące rozwiązanie!

kokopelia

Więcej o: