Prywatny kawałek trawnika

Projektanci z firmy Racine Carré proponują zieleń dla każdego.

Każdy powinien mieć dostęp do zieleni, nawet w doniczkach - taka jest idea francuskiej firmy Racine Carré. Idąc tym tropem, projektanci wykreowali dwie niezwykłe kolekcje, które umożliwią mieszkańcom wielkich miast rozkoszowanie się zielenią. Nawet jeżeli nie mają oni "dobrej ręki" do roślin.

Haute Culture i Pret-a-Pousser, bo takie właśnie nazwy noszą najnowsze kolekcje Racine Carré, wymagają bardzo niewiele od właściciela. Wystarczy wybrać z kolekcji Haute Culture akrylowy, minimalistyczny pojemnik, dopasować jego kolor i rozmiar do miejsca przeznaczenia. Następnie w wypełnieniu pojemnika pomoże Pret-a-Pousser, czyli gotowe mieszanki składające się z nasion roślin i specjalnie przygotowanego podłoża, pozwalającego na szybką uprawę. Można zdecydować się na gęsty, zielony trawnik, aromatyczną bazylię, świeży groszek lub strzelistą pszenicę.

Zasadzenie tak przygotowanej rośliny jest dziecinnie proste, a na efekty hodowli nie trzeba długo czekać. Regularne podlewanie rośliny wystarczy, aby cieszyć się zielenią w biurze lub zaciszu mieszkania.

Na tak ułatwioną pielęgnację rośliny miało wpływ zastosowanie najnowszych technologii ogrodniczych. Wszystko po to, aby każdy, nawet zanurzony w szarości miasta, mógł na co dzień mieć kontakt z naturą.

Zdjęcia >>

Zobacz więcej w Fabryce Form

Więcej o: