Mobilne domki letniskowe z designem

Jak się okazuje, modułowy, turystyczny domek wcale nie musi stać w opozycji wobec dobrego smaku, świetnego designu i funkcjonalnej idei.

Studio Hangar Design Group zaprojektowało dwa modułowe domy- Suite Home i Joshua Tree. Co wyróżnia je spośród pozostałych turystycznych domków?

Przede wszystkim jest to niezwykle wysmakowane i gustowne wnętrze . Każdy, najmniejszy nawet dodatek został tutaj dopracowany. Styl wnętrza jest dosyć chłodny i szlachetny, jednak drewniane dodatki oraz przeszklone ściany dają wystarczającą dawkę ciepłej atmosfery prosto z natury.

Suite Home i Joshua Tree to jednak przede wszystkim domy mobilne. Można je ulokować w dowolnym miejscu na ziemi. Warunek jest tylko jeden- powierzchnia pod domkiem musi być odpowiednio równa. Domy te można swobodnie ustawić na plaży, przy klifie bądź na łące, u podnóża gór czy przy jeziorze.

Suite Home

Projektanci zdecydowali się na ciemny kolor dębowego drewna, który doskonale kontrastuje z ostrą bielą ścian i sufitu. Głównym pomieszczeniem jest tutaj salon , gdzie znajdziemy dużą, wygodną kanapę i zabudowany telewizor. E legancja i minimalizm osiągnięty na 34 m kw. to ogromny sukces tego projektu.

Jak powtarzają projektanci z Hangar Design Group, projekt Suite Home mógłby być poddaszem luksusowego i eleganckiego hotelu w dowolnej metropolii. Wnętrze jest niecodziennym połączeniem surowego minimalizmu prosto z Japonii z szykownym, miejskim stylem Nowego Yorku.

Suite Home to czysta prostota, kwintesencja minimalizmu- zarówno z formie jak i w zastosowanych materiałach.

Joshua Tree

To nowoczesna chatka z dwoma sypialniami, dwoma łazienkami oraz kuchnią. Ściany i sufit w Joshua Tree zostały obite rozbielonym dębem. Światło wnika do wnętrza tego małego domku poprzez świetliki dachowe. Wnętrze jest również bardzo chłodne i neutralne. Nie znajdziemy tutaj odważnych kolorów czy zaskakujących dodatków. To stonowane i bardzo skromne wnętrza .

Oba projekty Hangar Design Group cechuje świetna jakość zastosowanych materiałów oraz zaskakująco surowe wnętrza.

To domy dla zamożnego podróżnika, który odkrywając coraz to nowe zakątki na świecie, nie chce rezygnować z komfortu luksusowych wnętrz . Taka jest idea tych małych, mobilnych domków- maksymalna wygoda podczas podróży. Cena tak ekskluzywnej oferty pozostaje jednak słodkim sekretem Hangar Design Group.

Jak się okazuje, modułowy, turystyczny domek wcale nie musi stać w opozycji wobec dobrego smaku, świetnego designu i funkcjonalnej idei. Dlaczego zbudował hotel na drzewach

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.