Rocket Design

Elementy wyposażenia wnętrz dla fanów muzyki

Zastosowanie pleksiglasu w projektach mebli i innych elementach aranżacji wnętrz zyskuje coraz więcej zwolenników. Materiał ten cieszy się popularnością z kilku względów. Jest lżejszy niż szkło, sztywny i zarazem termoplastyczny, posiada dużą odporność na warunki atmosferyczne, dlatego może być stosowany na zewnątrz. Ponadto jest tworzywem bardzo estetycznym, można je barwić i posiada dużą przezroczystość, co pozwala w wielu przypadkach zastąpić szkło. Szerokie zastosowanie pleksi jest możliwe dzięki łatwej obróbce i możliwości formowania dowolnych kształtów mebli .

Przykładem interesującego wykorzystania pleksiglasu są pokazywane w tym roku na targach w Mediolanie projekty włoskiej marki Rocket Design. Produkty charakteryzuje połączenie funkcjonalności i designu z odrobiną dobrego humoru, a motywem przewodnim jest muzyka. Przykładem jest stolik kawowy o kształcie elektrycznej gitary lub taca w kształcie gramofonu didżeja.

Stolik o nazwie Rocks łączy w sobie dobrej jakości materiały: pleksiglas i stal, które nadają mu lekkości. Blat można dobierać w zależności od potrzeb, może być w innych kolorach albo może też zawierać dowolnie wybrane grafiki (opcja ta pojawi się w najbliższej przyszłości w ofercie firmy). Wymiary stolika to 109x43x28 cm a cena to około 325$.

fot. rocketdesign.it

Innym elementem wykonanym z pleksi jest stojak na wina o nazwie Jack. Otwory na butelki w tym stojaku przypominają gniazda typu Jack (wejście na słuchawki, wejście stereo, itp.). W stojaku można umieścić 6 butelek, cena 160$.

Trzecim elementem muzycznej kolekcji wykonanym również z pleksi jest taca na kieliszki. Również ten produkt posiada kształt gitary, nazywa się GuiTray, jest dostępny w kilku kolorach i kosztuje 65$. Zainteresuje z pewnością miłośników ciekawych gadżetów imprezowych.

Uzupełnieniem tej kolekcji są elementy wykonane z innych niż pleksi materiałów, np. ścienna półka drewniana przypominająca połówkę gitary, półka przypominająca kasetę wsuwaną do magnetofonu, akrylowe lustro przypominające słuchawki na głowie, wieszaki i podkładki pod szklanki.

Oferta jest bardzo ciekawa, z pewnością zainteresuje osoby, które chcą się wyróżnić i w nieszablonowy sposób zaprojektować pokój muzyczny, młodzieżowy lub domowy miniklub.

Zdjęcia >>

babeczka

Zobacz także:

Dywan Circus

Stołek z wieszaków

Barokowo w ogrodzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.