Meble z deskorolki

Zobacz, w jaki sposób możesz wykorzystać niepotrzebną albo zużytą deskorolkę.

Najprostsza deskorolka lub inaczej skateboard zbudowana jest z wyprofilowanej, zaokrąglonej na końcach sklejki, do której przymocowane są niewielkie kółka. Okazuje się, że ten prosty w budowie przedmiot bardzo zainspirował projektantów. Powstało wiele różnych, ciekawych elementów wyposażenia wnętrz, m.in. wieszak czy lampa .

Największą ofertę mebli wykonanych z elementów deskorolki posiada amerykańska Skate Study House. SSH to firma, która specjalizuje się w projektowaniu mebli z odpadów pochodzących z produkcji deskorolek. Znajdziemy tutaj na przykład zegary (Astro Clock) i wieszaki (Hang Up) wykonane z poliuretanowych kółek. Ciekawym przykładem jest lampa stojąca Nova Lamp, która składa się z trzech desek zamontowanych na metalowej konstrukcji, deski pięknie eksponują rysunek drewna. Dostępne w fornirze klonu, orzecha lub lakierowane w różnych kolorach, mogą pojawić się w pokoju dziennym , holu lub sypialni. Światło emitowane przez Nova Lamp jest dyskretne i ozdobne.

fot. pbteen.com

Prawdziwym hitem kolekcji SSH jest fotel Godfather Lounge Chair, który zbudowany jest z siedmiu tapicerowanych drewnianych desek na metalowej ramie. Jest bardzo stylowy i z pewnością mógłby pojawić się w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach. Mniej efektowny, ale bardziej w stylu "skate", jest Jet Set Lounge Chair - tutaj tapicerka wykonana jest z neoprenu - materiału, z którego wykonuje się odzież używaną do uprawiania sportów wodnych. W kolekcji Skate Study House (SSH) znajdziemy też regały na książki, stoliki kawowe a nawet ażurową ściankę działową. Wszystkie projekty charakteryzuje miękka linia, piękne kształty, dobre proporcje i ciekawe wzornictwo .

Innym ciekawym przykładem mebli, w których produkcji wykorzystuje się elementy deskorolki jest niemiecka Sports Utility Furniture. Siedziba firmy znajduje się w Monachium, a początki jej działalności datują się na początek 2005 roku. W projekcie Three Sixty wykorzystano kółka deskorolki, dzięki czemu powstał obrotowy blat stolika kawowego.

Bardzo ciekawym przykładem zastosowania desek ze skateboardu są schody, które zaproponowała kanadyjska firma Roarockit. Uzupełnieniem aranżacji wnętrz w stylu "skate" mogą być ramki na zdjęcia, dekoracje ścienne czy poduszki z nadrukiem deskorolek (sklep internetowy PB Teen). Powyższe propozycje mogą zainspirować do ponownego wykorzystania nieużywanych, zapomnianych i od dawna przechowywanych w piwnicy dekorolek. Zawsze pamiętajmy jednak żeby nie przesadzić z nadmiarem tego typu dekoracji.

Zdjęcia >>

babeczkaa

Zobacz także:

Pokój dziecięcy z pomysłem

Wyplatane meble

Stołek z wieszaków

Więcej o: