Kupujemy wentylator!

Zakupy na gorące dni!  

Polskie lato od dawna nie było tak gorące. Przebywanie w nieklimatyzowanym, rozgrzanym pomieszczeniu każdemu daje się we znaki. Aby uporać się z tak nieznośną temperaturą, prócz instalowania kosztownej klimatyzacji, możemy dać się skusić na zakup wentylatorów.

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto rozważyć różne typy wentylatorów i ich właściwości oraz to, czy pasują do wnętrza naszego mieszkania.

Biurkowe

Praca w biurze, w którym brak klimatyzacji jest zdecydowanie mniej wydajna i bardziej męcząca. W takim miejscu sprawdzi się drobny i lekki wentylator biurowy. Ustawiony bezpośrednio na twarz, może przynieść ulgę.

Perełką wśród tego typu wentylatorów są te w stylu retro. Charakterystyczny kształt, lśniąca, pastelowa obudowa z metalicznym wykończeniem- wyglądają świetnie i są ciągle modne.

Gwiazdą jest tutaj wentylator firmy O.A. Sutton Company z Kanzas. Wentylator Vornado to reprodukcja oryginalnego projektu z 1950r. Ten zielony, lśniący wentylator, pomimo swojej staromodnej formy, ciągle jest produkowany i cieszy się ogromnym powodzeniem.

Ciekawych projektów wentylatorów biurkowych dostępnych w polskich sklepach jest jednak bardzo mało. Najbardziej interesujący wydaje się Propello. Pracę urządzenia można regulować zarówno w poziomie jak i w pionie, co daje nam większą możliwość dostosowania kierunku powiewu do naszych potrzeb. Jest dosyć minimalistyczny i prosty, dlatego najlepiej wyglądać będzie w nowoczesnych, surowych wnętrzach.

Stojące- podłogowe

Rozglądając się za wentylatorami podłogowymi, musimy liczyć się z tym, że zajmują one stosunkowo dużo miejsca. Jest to sprzęt, z którego korzystamy sezonowo, więc musimy mieć miejsce do chowania go, gdy nie będzie już potrzebny.

fot. Corbis

W przypadku tych podłogowych, ich śmigła mogą być zdecydowanie większe, co bezpośrednio przekłada się na intensywność powiewu. Najbardziej istotną zaletą tego typu wiatraków jest fakt, że takie wiatraki wymuszają cyrkulację powietrza, wprawiając w ruch powietrze w całym pomieszczeniu.

Sufitowe i ścienne

Wiatraki sufitowe sprawdzą się w dużych, otwartych wnętrzach o wysokim stropie. W takim otwartym salonie , wentylator sufitowy nie będzie zbytnio obniżał i przytłaczał całego wnętrza.

fot. Corbis

Kolejnym, bardzo interesującym typem wentylatorów są wentylatory ścienne. Pierwotnie stosowane były w halach produkcyjnych. Ich wyjątkowy styl świetnie pasuje do nowoczesnych, bardzo industrialnych wnętrz. Styl ten można jeszcze bardziej podkreślić, oświetlając dodatkowo wentylator.

kokopelia

Zobacz także:

Jak rozwiązać problem z kablami ?

Jak wybrać farbę do wnętrz?

Jak przygotować ściany do malowania?

Więcej o: