Czysta harmonia

Symbol Yin i Yang bardzo dobrze zadomowił się we wzornictwie. Projektanci coraz częściej wykorzystają symbol harmonii, pozwalając sobie na dowolną jego interpretacje. Oto te najbardziej znane projekty!

Przyprawniki

Projekt "Hug me" to bardzo znany zestaw przyprawników, który dostępny jest również w polskich sklepach. Sól i pieprz w uścisku "na misia" to uroczy i bardzo dowcipny projekt solniczki i pieprzniczki. Połączenie soli i pieprzu, białej i czarnej formy, ich harmonia i zgoda- to właśnie przypomina nam zasadę Yin i Yang.

Kuchnia

embed

Stefan Price jest autorem tej pięknej, pełnej harmonii kuchni . Okrągła kuchenna wyspa bazuje na ogromnym symbolu Yin i Yang. W czarnej części symbolu znajdują się zamknięte w idealnym okręgu planiki gazowe. Zgodnie z zasadą łączenia kontrastów, w białym polu znajduje się okrągły zlew. Połączenie czerni i bieli, wody i ognia- Stefan Price zawarł tutaj główną zasadę energii Yin i Yang.

Wyspę można zamówić na stronie producenta evitavonni.co.uk

Umywalka

embed

Ten projekt nie jest już tak doskonały w zachowaniu symetrii symbolu Yin i Yang. To inna interpretacja, w której umywalka wydaje się być upstrzona czarnymi i białymi plamkami.

Włoska firma Rapsel pozwoliła sobie zmodyfikować nieco symbol Yin i Yang i dopasować go do podłużnej, nieco jajowatej umywalki. Lekka forma i bardzo interesujący wygląd- wszystko to sprawia, ze umywalka prezentuje się ciekawie zarówno w minimalistycznych jak i bardzo nowoczesnych, eleganckich łazienkach .

Fotele ogrodowe

embed

Nicolas Thomkins- designer współpracujący z marką Dedon, zaprojektował fotele ogrodowe o nazwie Yin i Yang. Zestaw tworzą dwa fotele w odcieniach platynowej szarości i ciemnego, kawowego brązu. Oprócz samego kształtu, cały symbol uzupełniają dwie pluszowe poduszki dołączone do zestawu. Fotele są bardzo okazałe, średnica złożonego zestawu to aż 4 metry. Dzięki bardzo gładkiej i miękkiej linii, fotele wydają się mniejsze, bardziej zgrabne.

Zestaw został wykonany z solidnych, bardzo wytrzymałych materiałów, więc meble odporne są na warunki atmosferyczne.

Meble Nicolasa Thomkinsa wyglądają bardziej jak małe dzieła sztuki, rzeźby, które można ustawić w ogrodzie.

kokopelia

Zobacz także:

Zainspirowani Pantone

Krwawy design

Symbole religijne w nowoczesnym designie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.