Lampy z recyklingu

Pomysł na ciekawe i tanie oświetlenie.

Coraz więcej osób interesuje się ochroną naturalnego środowiska i ponownym przetwarzaniem surowców. Inspiracją dla miłośników recyklingu mogą okazać się projekty oświetlenia wykorzystujące butelki PET czy niepotrzebne klisze fotograficzne.

Pierwszym przykładem jest lampa wykonana z butelek po jogurcie. Wykonana przez Basurata Chan, twórcy, który w swoich projektach wykorzystuje minimum narzędzi. W tym przypadku był to przecinak i zwykłe biurowe zszywki (więcej można zobaczyć na blogu artystycznego recyklingu bosurata.blogspot.com). Ten sam materiał wykorzystuje Sara Tuner, brytyjska projektantka z ekologicznym zacięciem.

Kolejnym przykładem oświetlenia z recyklingu jest lampa wykonana z kluczyków aluminiowych puszek od napojów. Jest dziełem Mauricio Affonso - młodego projektanta pochodzącego z Brazylii. Lampa jest lekka, a sączące się światło daje niezwykłe efekty wizualne.

W dobie rozwijających się technologii, stare klisze fotograficzne odchodzą w niepamięć i coraz częściej znajdują swoje miejsce na śmietniku. Niepotrzebne rolki filmów wykorzystała Nidhi Gupta - projektantka w ten sposób starała się ocalić od zapomnienia stare negatywy.

Okazuje się, że nasze śmieci mają potencjał, wystarczy odrobina wyobraźni.

Zdjęcia >>

babeczkaa

Zobacz także:

Dywan Circus

Stołek z wieszaków

Zrób to sam z korka

Więcej o: