Superbude - hotel dla młodych podróżników

Niepowtarzalne wnętrza hotelu w Hamburgu

W 2008 roku w portowym mieście Hamburg powstał hotel, którego wnętrza zaprojektował Armin Fisher z pracowni Dreimeta.

Poprzez wykorzystanie modnego ostatnio trendu "re-design" sześć pięter dawnej drukarni zostało przeprojektowanych tak, aby stworzyć wnętrza hotelowe w domowym stylu.

Powstały 74 pokoje w orzeźwiającym, nowoczesnym, nieudającym przepychu klimacie, wręcz przeciwnie - przyciągającym prostotą i szczerością.

Ideą przy projektowaniu wnętrz tego hotelu było wykorzystanie materiałów i przedmiotów, które służą w zupełnie innym celu. Taka aranżacja dała zupełnie nowy i zaskakujący efekt.

Sofy zostały pokryte materiałem ze spodni dżinsowych, stare rury wodociągowe wraz z zaworami hydraulicznymi tworzą konstrukcje półek ściennych, stołów i biurek. Nawet zużyte bębny od pralek z blatami z drewnianych skrzynek tworzą niepowtarzalne stoliki kawowe i szafki nocne przy łóżkach.

Nawiązując do portowego charakteru miasta Hamburga, projektanci zaproponowali wykonanie niektórych mebli z grubej liny i drewnianych palet transportowych. Liny w połączeniu z grubym szkłem dały efektowne stoliki znajdujące się we foyer hotelu. Drewniane palety stanowią konstrukcję sof i foteli wykończonych tapicerowanymi poduchami.

Surowa sklejka stanowi tutaj materiał witryn i szafek kuchennych, skrzynki po piwie w połączeniu z tapicerowanymi siedziskami pełnią rolę stołków w jadalni. Abstrakcyjnie wyglądają łapki na myszy oraz gumowe przepychaczki do wc pełniące rolę wieszaków. Morskie i marynarskie detale w grafikach na ścianach dopełniają całości.

Oferta hotelu Superbude stanowi ofertę nie tylko dla młodych. Wycieczka po jego wnętrzach może stanowić inspirację do stworzenia własnych mebli do domu - samodzielnie i niewielkim kosztem a do tego doskonale się przy tym bawiąc.

Zdjęcia >>

babeczkaa

Zobacz także:

Wnętrza Hotelu V8

Hotel Club w Singapurze

Luksusowy hotel w samolocie

Więcej o: