Dom w stodole

Nowoczesny i stylowy apartament w stodole!

Takiej metamorfozy podjęła się grupa McLean Quinlan Architects. Ten niecodzienny pomysł przemienienia starej stodoły w ekskluzywny apartament okazał się był strzałem w dziesiątkę!

Projekt domu w stodole wiązał się z zaprojektowaniem ogromnego salonu połączonego z kuchnią, sześciu sypialni, czterech łazienek, pokoju zabaw, małej sali do ćwiczeń, garderoby, pokoju gospodarczego, szatni oraz zewnętrznego basenu.

"Zależało nam na tym, aby przekształcić te stare budynki gospodarcze, służące przez wiele lat za stodoły, w luksusowy dom z pięknym widokiem, blisko natury i z dala od miejskiego zgiełku"- wspominają architekci z McLean Quinlan. Przy zachowaniu jak najwięcej z dotychczasowego wyglądu budynku, wnętrze dostosowano do najwyższych standardów nowoczesnych mieszkań. I faktycznie, prócz nowoczesnych szklanych drzwi , wysokich i wąskich okien oraz przeszklonej przewiązki łączącej budynki, stara stodoła niewiele się zmieniła.

Budynki zostały kompletnie przebudowane i odświeżone w środku. W przypadku salonu, główna część stodoły nie została podzielona na kolejne kondygnacje pięter mimo iż do dębowego sufitu jest aż dziewięć metrów. Tak potężna przestrzeń mogłaby okazać się trudna do przekształcenia w przytulne i ciepłe miejsce. Dlatego też zdecydowano się na drewniane dodatki, które skutecznie poskromiły całe pomieszczenie. Pozostałe materiały, które zastosowano przy wyposażaniu wnętrza należą do tych, które uważane są za ponadczasowe- to głównie szlachetne drewno dębowe, szkło i kamień z kamieniołomów w Cotswold.

Taki agroturystyczny projekt domu prosi się również o kominek. W tym przypadku, został on zaprojektowany specjalnie dla tego wnętrza. Został celowo powiększony, aby nie ginął w tak dużym salonie. Służy tylko estetyce wnętrza- choć jest tak duży, nie ogrzałby tak wysokiego pomieszczenia.

W całym budynku zdecydowano się na ogrzewanie podłogowe, pod drewnianymi i kamiennymi posadzkami znajduje się siatka rozgrzanej instalacji, zatem ogrzewanie całego apartamentu nie stanowi żadnego problemu.

Nowoczesny apartament oznacza zapewnienie mieszkańcom najwyższych standardów, zatem zastosowane tutaj technologie są również ekologiczne.

Wszystkie wnętrza są pedantycznie dopracowane, spójnie stylistycznie i estetycznie uniwersalne.

kokopelia

Zobacz także:

Mobilne domki letniskowe z designem

Czysta harmonia

Rustykalna chatka kontra nowoczesny styl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.