XIII edycja konkursu Sanitec KOŁO "na projekt toalety publicznej"

Tegoroczna edycja konkursu, odbywa się  pod  patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Jej tematem jest koncepcja miejskiej toalety dla ulicy Piotrkowskiej.

Koncepcja, która zdobędzie Grand Prix ma szanse realizacji

Jeżeli zapadnie decyzja o budowie toalety, to pierwszy obiekt powstanie po wschodniej stronie Pasażu Rubinsteina, przy ul. Piotrkowskiej. Przedstawiciele Miasta wskazali również 9 innych lokalizacji wzdłuż ul. Piotrkowskiej, gdzie mają szansę powstać nowoczesne toalety. Jest to jedna z pierwszych, na taka skalę, prób systemowego rozwiązania sanitariatów w historycznej przestrzeni zurbanizowanej w Polsce

Projekt musi spełniać oczywiście szereg wymagań, przede wszystkim ma być odpowiednio wyposażony i dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, z zewnątrz będzie spełniał funkcję nośnika informacji miejskiej, turystycznej lub kulturalnej

- Jestem przekonany, że ścisła współpraca władz Łodzi i Sanitec KOŁO przyczyni się do realizacji najlepszego projektu. Już teraz deklarujemy pomoc w jego wyposażeniu - mówi Przemysław Powalacz , Prezes Zarządu Sanitec KOŁO. - Rozpoczął się proces realizacji trzech "konkursowych" toalet z lat ubiegłych. Do końca roku 2011 powstanie obiekt w Kazimierzu Dolnym. Toalety publiczne na Dworcu Centralnym w Warszawie będą zmodernizowane w ramach rewitalizacji dworca przed Euro 2012. Toaleta nad Wisłą w pobliżu Stadionu Narodowego także ma powstać przed rozpoczęciem sie tej największej imprezy piłkarskiej w Europie." - dodaje Powalacz.

Konkurs ma charakter otwarty, jednak głównie kierowany jest do architektów, projektantów i studentów kierunków architektektonicznych. Laureaci konkursu zdobędą nagrody o łącznej wartości 45 000 zł.

- Grand Prix "Łazienka KOŁO 2011" 20 000 zł

- 1 wyróżnienie I stopnia 9 000 zł

- 2 wyróżniania II stopnia po 4 000 zł

- 3 wyróżnienia III stopnia po 2 000 zł

W konkursie internetowym zostanie przyznane jedno wyróżnienie w wysokości 2000 zł.

Termin nadsyłania projektów na planszach upływa 17.05.2011 r., a wyniki będą znane 16.06.2011 r.

Równolegle, w dniach 1-10 czerwca 2011, odbędzie się głosowanie internautów. Jego wyniki nie będą miały jednak wpływu na finalną decyzję jury.

Idea Konkursu

Każdorazowo tematem przewodnim jest projekt toalety w miejscach często odwiedzanych przez  turystów i gości. Uwzględnia również potrzeby społeczności lokalnej. Obiekty wpisują się w realne warunki miast i regionów, a wybór lokalizacji jest niezmiernie ważny z perspektywy szerokiej grupy społecznej.

Organizowany przez Sanitec KOŁO konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej jest istotnym stymulatorem rozwoju firmy i jedną z bardziej rozpoznawalnych inicjatyw CSR w Polsce.W ostatnich latach prace konkursowe związane były z miejscami o szczególnym potencjale turystycznym lub krajobrazowym (Hel, Kazimierz Dolny, Tatrzański Park Narodowy, Dworzec Centralny w Warszawie oraz teren nad Wisłą w Warszawie).

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.