Zrób sobie dizajn- lampa tulipan

Tulipan czyli lampa światłem kwitnąca

Tulipan to wykonana z kartonu i standardowej oprawy lampa, która dzięki prostemu ruchowi może zmieniać swoją formę i ilość emitowanego światła. Joanna Misiun i Paweł Grajkowski zaprojektowali lampion, który skonstruowali wykreślając trójkąty na kartonie. Przygotowany w ten sposób szablon następnie wycieli i pozaginali uzyskując formę przypominającą pąk tulipana. Za pomocą trzech sznurków i kilku dodatków, które można znaleźć w każdej pasmanterii, stworzyli mechanizm wprawiający formę w ruch, który przypomina rozkwitanie pąka kwiatu.

Wykonanie lampionu wymaga precyzji ale jest proste (szczególnie gdy korzysta się z gotowego szablonu) i zapewnia sporą dawkę rozrywki dla jednej lub dwóch osób. Wykreślanie siatki zagięć zapewne przywoła wspomnienia lekcji geometrii w szkole, a umieszczenie na lampionie swoich rysunków i zdjęć dodatkowo uatrakcyjni czas spędzony przy tworzeniu swojego własnego Tulipana.

Zrób sobie dizajn- lampa tulipan

Dla ułatwienia możecie skorzystać z instrukcji, którą znajdziecie tutaj .

Autorzy projektu: Joanna Misiun: http://www.coroflot.com/misiun?keywords=misiun& Paweł Grajkowski: http://www.coroflot.com/graooo?keywords=graooo&

Więcej o: