Wystawa Unpolished w Mediolanie

W kwietniu w Mediolanie ruszają największe i najbardziej prestiżowe targi meblowe, na których zagości specjalna edycja polskiej wystawy Unpolished 6 - Young design from Poland/ Milan

Organizatorem  wystawy jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, gdzie narodziła sięidea wystawy.  Młodzi, polscy projektanci pokażą swoje najciekawsze prace w ramach Ventura Lambrate 2011. To najbardziej interesująca przestrzeń mediolańskiego tygodnia designu, gdzie do prezentacji swoich prac zapraszane są wybrane wystawy kuratorskie z różnych krajów.

Co możemy zobaczyć na tegorocznej wystawie Unpolished? Prace inspirowane polską kulturą, kulturą materialną i rzemiosłem. Artyści zainspirowani technologią wytwarzania i fakturą stworzyli bardzo przewrotne dzieła balansujące na granicy designu i sztuki.

- Pierwszy  raz wystawa została zaprezentowana ponad dwa lata temu na Festiwalu Designu w Brukseli - mówi Marzena Kościółek z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. - Następnie był Berlin Neumünster i Kopenhaga. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem na międzynarodowych rynkach. Kreatorami wystawy są uznani eksperci i autorytety w dziedzinie polskiego designu. są to: Agnieszka Jacobson - Cielecka i Paweł Grobelny. Edycja mediolańska jest wyjątkowa. Ukazuje najlepsze i najbardziej reprezentatywne prace 12 polskich projektantów i grup projektowych.

Obok ekspozycji z Polski goście będą mieli szansę podziwiać także dzieła designerów z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela oraz Japonii.

Celem wystawy  jest promocja polskiego wzornictwa i sztuki użytkowej. Wystawę będzie można oglądać w Mediolanie w dniach od 12 do 17 kwietnia 2011.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.