Białe wnętrza

Nie bójmy się bieli. To kolor, który potrafi zdziałać cuda we wnętrzach.

Kolor biały optycznie powiększa przestrzeń. Dzięki temu, że odbija światło, rozjaśnia wnętrza, co skutkuje wrażeniem większej powierzchni. Świetnie sprawdza się zatem w małych mieszkaniach oraz w ciemnych wnętrzach. Wiedzą o tym doskonale Skandynawowie, tak chętnie stosujący w swoich domach biel. To właśnie styl skandynawski preferuje białe ściany, podłogi, meble. Warto z tego trochę ściągną, gdyż nasz klimat, szczególnie w czasie zimy, również nie sprzyja zbyt dużej ilości światła.

Ponad to biel jest elegancka i zmysłowa. Daje poczucie świeżości i czystości. Jest również uniwersalna. Dobrze sprawdza się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach... klasycznym, nowoczesnym, naturalnym. Zarówno w salonie jak i kuchni czy łazience.

Jak stosować biel?

Jeśli boicie się, że białe wnętrza są za sterylne i zimne z powodzeniem można je "ocieplić" np. naturalnymi materiałami. Drewno, wiklina, sznurek dodadzą wyrazu i oswoją biel. Wnętrze będzie bardziej przyjazne i ciepłe. Jeśli dodamy kilka akcentów w żywych, mocnych barwach przestrzeń nabierze życia i radości. To super patent, który zawsze dobrze gra we wnętrzach: dużo bieli + intensywne kolory.

Tak naprawdę na białym tle dobrze wygląda wszystko. Mając białą podłogę i ściany możemy pozwolić sobie na lekki misz-masz stylistyczny. Takie tło elegancko zespoli wszystko w całość.

Biała podłoga to szczególny temat. Jest rzadko stosowana z obawy, że będzie łatwo się brudzić. Jest to z pewnością wada takiego rozwiązania. Jest jednak i sporo zalet. To właśnie jasna podłoga odbija dużo światła. To wnętrza z biała podłogą wydają się dużo większe niż są w rzeczywistości. To w takich wnętrzach meble jakby unoszą się w powietrzu lewitują, dając poczucie przestrzeni. Na biało można pomalować deski, stary parkiet, można zrobić białą podłogę z żywicy. Dostępne są również białe panele podłogowe.

Gdzie stosować biel?

Wszędzie! Naprawdę. W salonie czy sypialni wprowadzi spokój i harmonię oraz elegancję. W łazience poczucie higieny i czystości. Podobnie w kuchni. W pokoju dziecka będzie świetnym tłem dla wielokolorowych zabawek i dodatków, których nie unikniemy. Pamiętajmy zatem o bieli, ni bójmy się jej i korzystajmy z zalet jakie daje we wnętrzach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.