Pokój dziecka - azyl i miejsce zabawy

Proste pomysły na ciekawy i przyjazny pokój dziecka.

Dzieci rosną szybko. Wiedzą o tym wszyscy rodzice. Wraz z wiekiem zmieniają się również upodobania  i potrzeby dotyczące wyposażenia pokoju dziecięcego. Na szczęście nie trzeba od razu robić pokojowej rewolucji. Najważniejsza jest bowiem pomysłowość! Wiele może też wnieść udział dziecka w urządzaniu jego przestrzeni. Pozwoli to dostrzec jego potrzeby. Nierzadko też dzieci mają naprawdę wiele ciekawych pomysłów, a duma z własnoręcznego przygotowywania niektórych elementów będzie nie oceniona.

Pomalować

Farba to najprostszy i stosunkowo tani sposób na zmiany we wnętrzu. W dziecięcym pokoju możemy pobawić się kolorami, jednak należy zachować umiar.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie farby tablicowej. Możemy nią pomalować ścianę lub tylko jej fragment, a także meble, np. drzwi od szafy czy blat stolika. Tak przygotowana powierzchnia umożliwi pisanie i rysowanie kredą, co jest naprawdę wielką frajdą dla wszystkich dzieci. Jeśli dodatkowo powierzchnie pomalujemy farbą magnetyczną, ściana będzie miała magnetyczne właściwości. Pamiętajmy aby używać farb atestowanych, nietoksycznych.

Tapety, naklejki, szablony do pokoju dziecięcego

To bodaj najprostszy i najszybszy sposób na dekorację pokoju dziecięcego. Na rynku jest dostępnych mnóstwo naklejek o różnych wzorach i kolorach. Samoloty, samochody, bajkowe postacie, kwiatki, ptaszki....co tylko dusza dziecka zapragnie. Znajdziemy również naklejane miarki wzrostu, tablice do pisania czy ramki. Naklejki przylepia się łatwo, ważne aby powierzchnia była w miarę równa. Równie łatwe w obsłudze są szablony i dodatkowo wielokrotnego użytku.

Tapety wymagają od nas więcej pracy, jednak możemy uzyskać dzięki nim naprawdę ciekawy efekt. Jeśli zależy nam na oryginalności, pomyślmy o fototapecie. Wystarczy zdjęcie w dobrej rozdzielczości i możemy zamówić własny wzór. Podróżnikowi spodoba się mapa świata, a małemu rajdowcowi widok na tor wyścigowy.

Dodatki do pokoju dziecięcego

Dzięki nim szybko zmienimy klimat wnętrza. Po przez zmianę zasłon, poduszek, czy dywanu można dość łatwo odmienić klimat pokoju. Neutralna baza w postaci prostych mebli pozwala na zastosowanie radosnych, kolorowych dodatków, dostosowanych do wieku i upodobań dziecka.

fot. corbis

To, co dzieci lubią najbardziej

Najmłodsi nie lubią nudy, kochają za to przygody. Nawet te we własnym pokoju. Uwielbiają się chować, ukrywać, mieć własne tajemnice i świat. Na pewno docenią schowki, szafeczki, pudełka, w których mogą ukryć swoje największe skarby. Łóżko na wysokości nie tylko zaoszczędzi przestrzeń, ale również bezie świetnym miejscem do zabawy. Pod spodem można mieć przecież bazę, kryjówkę lub dom dla misiowej rodziny.

Maluchom spodoba się również huśtawka przymocowana do sufitu czy mini ścianka wspinaczkowa. Jeśli w pokoju jest dość dużo miejsca możemy pokusić się o wybudowanie domku na drzewie lub pałacu dla księżniczki.

Ważne aby nasze pomysły i realizacje były dla dziecka równie bezpieczne co fajne.

zobacz także:

Sypialnia małego pirata

Pokój Kuby

Zabawki od Kidsonroof

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.