Dekoracje: wielkanocne śniadanie w kolorach wiosny

Śniadanie wielkanocne to jedna z najbardziej uroczystych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Aby podkreślić uroczysty charakter spotkania, warto zadbać nie tylko o ulubione potrawy świąteczne, lecz także o odpowiednią oprawę stołu, wokół którego zgromadzą się biesiadnicy.

Każdy z nas w różnym stopniu korzysta z posiadanych przez siebie zmysłów. Tym, u których walory smakowe idą w parze ze wzrokowymi, Paulina Stępień z serwisu multimedialnego Kotlet.tv przedstawia kilka gotowych pomysłów na aranżację świątecznego stołu jadalnego. W końcu to miejsce, które powinno zachęcać nie tylko pięknymi zapachami, ale także oprawą, która na długo zapadnie w pamięci biesiadników.

Wielkanoc w kolorze słońca

Jasne, słoneczne kolory to domena wiosennych dni. Świąteczne śniadanie można zatem podać na stole, którego motywem przewodnim będzie klasyka - świeża zieleń oraz kanarkowa bądź soczysta żółć. To idealny duet, który zachęci do biesiadowania wprowadzając jednocześnie ciepłą, rodzinną atmosferę.

Wykorzystując dodatki (takie jak: obrus, serwetki, podkładki filcowe i inne ozdoby) w mocnych, żółtych kolorach, najlepiej zdecydować się na białą, klasyczną zastawę. Eleganckim uzupełnieniem, a zarazem niezwykle oryginalną ozdobą mogą być świeczki kwiatowe w słonecznym kolorze, jak np. żółte krokusy w małych doniczkach.

Wielkanoc w wersji glamour

Niezależnie od tego czy stół wielkanocny ubierzemy w pastelowe kolory, czy zdecydujemy się na bardziej nasycone barwy, ważne jest by nawiązywał do świeżości, jaką niosą ze sobą wiosenne, słoneczne dni. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wzorzysta zastawa, np. z przyciągającym oko wzorem kwiatowym w kolorze fioletowym. Nie należy zapomnieć o detalach - mogą to być kwiaty, słoneczny świecznik z motywem florystycznym lub podkładka filcowa w kształcie motyla.

Smacznym pomysłem może być też ubranie świątecznych jajek - obwiązanych atłasową kokardą lub pomalowanych na jeden, mocny kolor nawiązujący do motywu przewodniego, jaki obowiązywać będzie na naszym wielkanocnym stole.

Zanim zaczniemy przygotowywać się do aranżacji stołu należy dokładnie przemyśleć efekt, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli wydarzenie jest poważne zdecydujmy się na głębokie, stonowane barwy i dodatki z wyższej półki. Z kolei jeżeli chcemy stworzyć ciepłą, domową atmosferę wybierzmy słoneczne, mocne kolory, które wniosą światło do pomieszczenia. Nawet, gdy nie mamy czasu na wariacje na temat aranżacji, warto pomyśleć nad choć jednym, małym akcentem, który urozmaici nasz stół - czasem wystarczą fantazyjne serwetki położone pod talerzami lub pojedyncza róża w wąskim, wysokim wazonie.

Więcej o: