Metamorfoza mieszkania w Kołobrzegu

Przeciętne mieszkanie, z długim i nieustawnym pokojem zostało zamienione w nowoczesne i stylowe gniazdko. Po niepraktycznych, pochłaniających przestrzeń rozwiązaniach nie ma tu już ani śladu.

Dwupokojowe mieszkanie w bloku w Kołobrzegu liczy 46 metrów kw. Przed metamorfozą wydawało się zatłoczone i mniejsze niż w rzeczywistości. Wszystko przez złe rozplanowanie przestrzeni, ciężkie meble pamiętające czasy PRL -u i nieodpowiednią aranżację. Projektantkom z Pracowni Polka udało się zamienić te ponure wnętrza w stylowe i nowoczesne mieszkanie.

Aby to osiągnąć, konieczna była zmiana układu przestrzennego. Zlikwidowano m.in. zbędny korytarz prowadzący do kuchni. Dzięki temu zabiegowi powiększono metraż zarówno KUCHNI , jak i łazienki. Największym problemem był pokój długi na prawie 6 metrów i szeroki na 2,5 metrów. Złe proporcje powodowały, że było to pomieszczenie wyjątkowo nieustawne. Projektantki postanowiły skrócić pokój i jego część "wcielić" do korytarza. W "zabranej" części zamontowano pojemne szafy na całą wysokość i szerokość ściany, uzyskując tym samym tak cenną przestrzeń na przechowywanie.

Całe wnętrze urządzono w jasnej, neutralnej kolorystyce, która w salonie została uzupełniona o akcenty intensywnej czerwieni, a w sypialni o akcenty błękitu. Proste w formach, ale nowoczesne meble tworzą przyjazny klimat. Całości dopełniają stylowe dodatki, jak grafiki na ścianach i oryginalne lampy.

Zobacz wideo
Więcej o: