Metamorfoza mieszkania: od kiczowatego do eleganckiego wnętrza

3-pokojowe mieszkanie na Pradze było ładne, ale źle urządzone. Królowały w nim kiczowate i źle dobrane meble oraz plakaty Agnieszki Chylińskiej na ścianach. Teraz trudno je rozpoznać!

Były żołnierz wyspecjalizowany w spadochroniarstwie jest właścicielem ładnego, 3-pokojowego mieszkanie na Pradze. Nieruchomość jest szczególna, nie mieści się w bloku lecz w biurowcu. Mieszkanie z każdej strony ma rozległe tarasy a widok na Warszawę jest bezkonkurencyjny. Mimo tak dobrych warunków nie sprawiało dobrego wrażenia. Chaotyczny i przypadkowy wystrój nie zachęcał do pozostania tu na dłużej - wręcz przeciwnie.

Problem niewłaściwej aranżacji zaczął szczególnie doskwierać, gdy właściciel postanowił sprzedać nieruchomość - bezskutecznie. Wtedy poprosił o pomoc Marię Semczyszyn z programu "Home staging - mieszkania do sprzedania" , który można obejrzeć w każdą środę o 16:30 na kanale Domo+ . Stylistka już po pierwszym spojrzeniu zrozumiała dlaczego nie ma chętnych na kupno mieszkania.

Przede wszystkim rozjaśniono paletę kolorystyczną wnętrza oraz ujednolicono wystrój. Postawiono na klasyczne i ponadczasowe meble. ŚCIANY w salonie i sypialni ożywiają nowoczesne tapety. Co istotne stylistka zdefiniowała funkcje każdego pokoju. Wcześniej we wszystkich pomieszczeniach stały biurka i nie do końca było jasno, gdzie jest SALON , sypialnia, a gdzie faktyczny gabinet.

W nowej aranżacji jest niewiele mebli, dzięki czemu mieszkanie wydaje się bardziej przestronne. Zadbano też o oryginalne dodatki, jak lustra o nietypowych formach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.