Metamorfoza mieszkania w Lublinie. Zmieniło się nie do poznania!

Mieszkanie w Lublinie nie było remontowane od lat, i to wielu. Wymienić trzeba było absolutnie wszystko. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Teraz wnętrza zachwycają.

Stare mieszkanie w Lublinie było bardzo zaniedbane. Ściany, podłogi, meble - wszystko kwalifikowało się do wymiany. Ambitnego zadania metamorfozy wnętrza podjęli się architekci ze studia projektowania wnętrz oraz mebli Aura Projekt . Swoją pracę musieli zacząć od zrywania podłóg i burzenia ścian, m.in. otworzyli kuchnię na przedpokój. Dopiero po "wyczyszczeniu" mieszkania mogli przystąpić do dalszych prac, takich jak kładzenie nowych podłóg, instalacja sufitów podwieszanych, gipsowanie i malowanie ścian.

Lista prac była jednak dużo dłuższa, przykładowo w poprzedniej łazience ściany były jedynie zabezpieczone oleistą lamperią. Architekci zdecydowali się na pokrycie ich płytkami, wymianę podłogi i całej armatury. Zamiast wanny zamontowano prysznic.

W nowych wnętrzach postawiono na styl nowoczesny , ale w przytulnym wydaniu. Osiągnięto taki efekt, wprowadzając ceglaną okładzinę ścian i sporo elementów drewnianych. Szczególne wrażenie robi kuchnia, która zmieniła się najbardziej. Przede wszystkim zyskała dodatkowe centymetry poprzez usunięcie ścianki oddzielającej od korytarza. Wprowadzono robione pod wymiar białe, nowoczesne meble i drewniane blaty. Fragmenty ceglanej ściany i ciekawie zaaranżowane półki powodują, że kuchnia wyróżnia się stylem.

Porównując zdjęcia przed metamorfozą i po niej, aż trudno uwierzyć, że to jedno i to samo mieszkanie. Te wnętrza to doskonała inspiracja dla osób planujących gruntowny remont.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.