Metamorfoza mieszkania w kamienicy

Mieszkanie w wiekowej kamienicy na starym Żoliborzu przeszło całkowitą metamorfozę. Postarano się zachować niepowtarzalny klimat wnętrza, a jednocześnie dostosować do potrzeb współczesnej rodziny.

Mieszkanie w kamienicy posiadało stary układ pomieszczeń i wyposażenie, które nie przystawały już do współczesności. Miało jednak urok i klimat, o jakie trudno we współczesnym budownictwie. Właściciele zdecydowali się na odświeżenie mieszkania przy zachowaniu w nim tego co najlepsze. Metamorfozy podjęła się pracownia ZAZA Studio. Prace objęły długi korytarz, kuchnię i łazienkę.

Na nowo został stworzony podział pomieszczeń, dzięki czemu przestrzeń stała się bardziej funkcjonalna i dostosowana do potrzeb współczesnej rodziny. Żeby ocalić klimat wnętrza, pozostawiono wiele elementów z oryginalnego wyposażenia, jak choćby drewniane podłogi. Zamiast je wymieniać, odświeżono je i przywrócono im dawny blask. Podobnie stare okiennice po pomalowaniu stały się ozdobą pomieszczeń.

Inne elementy należało już wymienić. W łazience zerwano stare płytki i położone białe płytki typu metro. Nowa jest też cała armatura. Podobnie w kuchni trzeba było całkowicie wymienić umeblowanie i sprzęt AGD. Wybierając nowe wyposażenie postawiono na styl skandynawski z domieszką art deco. W efekcie powstały wnętrza jasne i przytulne. Nie ma w nich nic zbędnego, zostawiono tylko to, co potrzebne.

Źródło: ZAZA Studio

Więcej o: