Pomysł na wysoki przedpokój - antresola na korytarzu

Duży, wysoki korytarz w mieszkaniu w starym budownictwie miał wielki potencjał, ale długo niewykorzystywany. Autorka bloga Conchita Home postanowiła przeprowadzić metamorfozę. Wprowadziła na korytarzu... sypialnię na antresoli.

Katarzyna Bobocińska autorka bloga o wnętrzach Conchita Home przeprowadziła metamorfozę korytarza w swoim mieszkaniu. Przedpokój jest naprawdę spory, a do tego wysoki. W dużej mierze jednak był niezagospodarowany. Znajdowała się w nim jedynie komoda oraz wysoko zawieszona półka, której zawartość skrywała zasłonka. 

Blogerka nie tylko chciała, aby korytarz zyskał nowy, atrakcyjny wygląd, ale także, aby zyskał nowe funkcje. Remont przebiegał w kilku etapach. Najpierw została odnowiona podłoga, następnie ściany, a na koniec wprowadzono antresolę, na której zaaranżowano sypialnię. Antresola w przedpokoju to nietypowe rozwiązanie, ale niepozbawione zalet.

Nowy korytarz krok po kroku

W pierwszym etapie pomalowano na biało podłogę, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Ściany także zyskały biały kolor z wyjątkiem najkrótszej, którą pomalowano czarną farbą tablicową. Czarna ściana zamyka perspektywę i wprowadza głębię do pomieszczenia. Najważniejszym etapem metamorfozy była budowa antresoli. Jej konstrukcja jest bardzo prosta, ale i solidna, na tyle by wytrzymała ciężar materaca oraz dwójki dorosłych osób. Na górę prowadzi drabina zbudowana przez gospodarzy.

Gdy już elementy konstrukcyjne zostały wykonane na antresoli ułożono materac i stylową pościel. Z kolei pod antresolą ustawiono biały kredens, dzięki któremu jest więcej miejsca na przechowywanie. W korytarzu pozostawiono też wcześniej w nim stojącą komodę, która została odświeżona.

Po metamorfozie korytarz zyskał stylowy wygląd w duchu skandynawskim. Dzięki dominacji bieli wciąż wydaje się przestronny mimo dodatkowych mebli i antresoli.

Źródło: conchitahome.pl

Remont w 48h: salon w mieszkaniu w bloku

Więcej o:
Komentarze (2)
Pomysł na wysoki przedpokój - antresola na korytarzu
Zaloguj się
  • baba67

    Oceniono 17 razy 13

    Taka antresola swietnie sprawdzi sie jako składzik. pawlacz do którego można wejśc jest moim marzeniem. Ja bym tam przesuwane drzwiczki dała żeby sie nie kurzyło. Jako sypialnia pomyśł kompletnie od czapy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX